Gå til innhold

Anbefalte ratt & pedaler


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg kjøpte meg idag Colin McRae Rally 3 for pc, og er mektig inponert over spillet, men det var jo et he....... å kjøre med tastaturet :x

 

Så nå har jeg bestemt meg for å anskaffe meg ratt & pedaler for pc, og jeg vet at mange av dere her på forumet har det, så jeg vil ha noen anbefalinger som kan hjelpe meg i å velge hva jeg skal kjøpe....

 

Jeg vil ha et ratt som er behagelig å holde i, ikke noe hard plastikk, og det burde være stødig og på størrelse med et ekte bilratt. Gir-spake hadde vært fint! (uten clutch da...)

 

Prisen burde ikke være mer en 500-1000 kr...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Joda, den er utgitt, men den er også utsolgt, utrolig populært ratt. Jeg har prøvd mange ratt og til slutt fikk jeg dette (i går), kjempefornøyd.

 

Komplett, ps data er utsolgt, vet ikke om www.multicom.no er det, hva med www.mpx.no ?

 

Du får nesten sjekke...

 

 

des,OUT!

Skrevet

Nå ble jeg nysgjerrig, hva ville du gått for da? ActLabs sitt system er kanskje i nærheten.. ? Hold deg unna Thrustmaster i allefall, ikke annet enn trøbbel (les: Force Feedback rattene)

 

 

des,OUT!

Skrevet

Jeg ville gått for MOMO Force.. :) Trodde du visste det fra den forrige posten.. Ja, det er vanskelig å få tak i, men allikevel. "ingen over, ingen ved siden" er jeg ikke enig i.

 

Og så har en visst noen spesialmerker som koster masse og som sikkert er bedre enn "vanlige" ratt.

Skrevet

MOMO Racing oppfyller alt du "krever" (sekvensiell girspak), og er et gjennomført godt ratt. Burde ikke være mye å lure på, gjelder bare å finne et sted som har det inne.

Skrevet
Trodde du visste det fra den forrige posten..

 

Ah, la ikke to og to sammen, noe så flaut... :oops:

 

Men har du kikket på ActLabs sitt utstyr da? Må bestilles rett fra ActLabs, men der får du med clutch og H gir, kult... Nevnte kompis kjøpte dette og er storfornøyd...

 

Bygge racerbil, sette inn 3 19" lcd skjermer, MOMO Ratt og sete, 7.1 surround, hydraulisk "løftesystem" og F1 Challenge '99-'02... :woot:

 

 

des,OUT!

Skrevet

FordPower

Har lest en del reviews og forumer og konkluderte med at MOMO Force er best av de to. Synes denne review'en summerer det andre brukere sier som har prøvd eller har begge.

http://www.athlonxp.com/modules.php?op=mod...omo_wheels.html

 

Desdichado

Jepp.. høres ut som en bra plan.. men jeg ville gått for prosjetor :) Har en tre-rørs prosjektor jeg skal kople opp så snart jeg får plassen. Hadde den oppkoplet før i den forrige leiligheten og det var rått. Fikk ikke prøvd den noe særlig før vi flyttet, men fikk kjørt litt Mafia med Formula Force GP og surround lyd :)

Skrevet

Fordømt irriterende at MOMO Force er gått ut, skulle gjerne hatt aluminiumshendlene (og pedalene). Ser forresten at Logitech har fjernet MOMO Force fra alle web sidene untatt den amerikanske, det betyr vel at den enda er til salgs over der.

Skrevet

Bruker Microsoft sitt Preciscion(hvordan det staves er ikke greit å si) ratt.

Det har ikke force feedback, men det synes jeg bare er bra. Synes ikke forcen gir en virkelighetsnær følelse.

Gass/Bremsepedal følger med.

Har bare gode erfaringer med kvalitet/kompabilitet osv.

 

Fins nok bedre ratt/pedaler der ute, men dette begynner etterhvert og bli svært billig. Tre-Fire hundrelapper er ikke dyrt.

Skrevet
Ingen over ingen ved siden...

 

Logitech MOMO Racing Force

 

 

 

des,OUT!

 

Helt feil. Speedster 2 er best. Det er et ratt, som er ganske gammelt, men sånn realisme har jeg aldri funnet noe annet sted.

Det er et PS2-ratt, men det er bare å kjøpe en billig gizmo fra Claes Ohlson, også er det PC-ratt. Har kjørt med det hele tiden i de siste tre åra, så siden det er så gammelt så får du det grisebillig.

Skrevet
Synes ikke forcen gir en virkelighetsnær følelse.

Gass/Bremsepedal følger med.

 

Jeg kjører mest F1 (eller GTR2002) og da er det vanskelig å kjøre uten FF hvis en skal kjenne når dekkene begynner å slippe. Små marginer. Hvis en kjører NFS f.eks så vil ikke FF være så avgjørende.

  • 2 uker senere...
  • 5 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...