Gå til innhold

Motoren Stopper


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Jeg har en 6hk Johnson påhengsmotor.

Da jeg satte denne ut i år fikk jeg problemer, motoren startet så gikk den i 10 sec så stopper den igjenn. Motor effekten er også blitt MYE mindre. Dette skjer hele tiden, kan det ha noe med oljeblandingen å gjøre? Jeg var ikke helt med da jeg fylte på olje og det kom altfor mye.

 

Jeg må altid starte med choke for å få start dette måtte jeg ikke i fjor...

Endret av emilzxc
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvis det er en eldre påhenger kan det hende at coilen har tatt kvelden, den oppfører seg slik at når den er varm så slutter den og fungere men er den kald igjen så virker den.

Skrevet

Var ikke luftskruen. I dag fikk jeg start på motoren gikk fint på tomgang men når jeg setter i gir å kjører kan den stoppe. Motoreffekten før den stopper er heller ikke maksimal.

Skrevet (endret)

Dårlig plugger, gammel bensin, dritt i forgasseren eller tett bensinfilter, det er det enkleste og begynne med.

 

Totakter eller firetakter ?

Endret av Nautica
Skrevet

Motoren fungerte supert i dag! Måtte bare kjøres inn etter vinteren antageligvis..

 

Du hadde nok gammel bensin, er en fordel å la forgasseren gå tom før lagring. Så ha en kork med totaktsolje i luftinntak og dra et par ganger.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...