Gå til innhold

hvorfor er dick og gay navn noen folk får?


Gjest Slettet-T9cKWhDpN0

Anbefalte innlegg

Gjest Slettet-T9cKWhDpN0
Skrevet

jeg skjønner bare ikke hvorfor dick, gay og andre ord som betyr noe seksuelt er navn noen folk får. hvorfor i all verden er det slik?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Foreldre som glemte kondomen, og er sure på barnet?

Var jo en guttunge som ble kalt "adolf hitler". Morsom historie kom opp når foreldrene skulle kjøpe kake, og konditoriet nektet å skrive Gratulerer med dagen Adolf Hitler, fordi de var jødiske!

  • Liker 1
Skrevet (endret)

jeg skjønner bare ikke hvorfor dick, gay og andre ord som betyr noe seksuelt er navn noen folk får. hvorfor i all verden er det slik?

Man kan for eksempel hete Odd Willy her i Norge uten at det betyr noe spesielt, men i engelsktalende land betyr navnet noe helt annet. Odd Willy betyr rar penis, direkte oversatt.

 

I Holland har man jo navnet Fokker som kan få frem noen smil når det skal uttales.

 

Svein som mange heter i Skandinavia blir et latterlig navn i Tyskland.

Endret av SLIguy
Skrevet (endret)

Randi betyr kåt på engelsk, når det uttales. Jeg er usikker på om dette kun gjelder i USA eller om det gjelder andre engelsktalende land også.

Endret av SLIguy

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...