Boralis Skrevet 21. juni 2003 Skrevet 21. juni 2003 Hei, jeg har kjørt de første testene av dette kortet og som forventet ser det bra ut. Har ikke fått laget noe oppsett til forumet men i korte trekk så har jeg testet dette mot msi neo-fis2r. Når det gjelder ytelse i std innstillinger er det ikke mulig å skille dem, under overklokking klarte msi og kjøre på 3,6 med en minneinstilling på470mhz noe abit ikke klarte og boote på engang imidlertid klarte abitkortet å boote på 3,59 men med minnet på lavere hastighet ca 400mhz, det hadde sikkert klart mer men dette er det spranget det blir når du går fra 1:1 til 5:4, imidlertid så det ikke ut til å vere noe serlig å tjene på den høyere minnehastigheten da kortene kom temmelig likt ut i forskjellige 3d mark tester, res ser dere i min profil. Under disse testene ble det brukt geil ram,med Corsair xms 3500 brikker klarte ingen av kortene å botte på de nevnte hastigheter så her er rammen avgjørende for res. Ellers virker begge kortene veldig stabile,men det var en ting jeg ikke likte med abit kortet og det var den tungvinte måten og oppdatere bios på der har de noe og hente fra msi og asus. Etter denne minitesten vil jeg konkludere med at begge kortene er meget bra og det blir til slutt en smakssak hvilket av dem du velger for noen praktisk forskjell klarer du ikke å merke. Begge kort annbefales.
zTab Skrevet 21. juni 2003 Skrevet 21. juni 2003 Veldig bra og informativt Snekker'n! Trenger flere slike tråder
Boralis Skrevet 21. juni 2003 Forfatter Skrevet 21. juni 2003 Skal prøve og komme med litt bedre info senere, vist jeg får tid.
YpsiNine Skrevet 21. juni 2003 Skrevet 21. juni 2003 Øh, hva er "vanskelig" med å oppdatere BIOS i Windows da? Har gjort det flere ganger på IC-7'en min og det fungerer kjempebra og er lett som bare det.
Boralis Skrevet 21. juni 2003 Forfatter Skrevet 21. juni 2003 Øh, hva er "vanskelig" med å oppdatere BIOS i Windows da? Har gjort det flere ganger på IC-7'en min og det fungerer kjempebra og er lett som bare det. Vel jeg får ikke oppdatert bios i windows, må gå i dos modus, dette slipper jeg med feks asus/msi
Bullseye88 Skrevet 21. juni 2003 Skrevet 21. juni 2003 Har samme HK, det er med et Program på cd'n som heter FlashMenu eller noe sånt. Det er laget for å flahe ny BIOS i windows, har gjort det flere ganger selv. -- Morten
Boralis Skrevet 21. juni 2003 Forfatter Skrevet 21. juni 2003 Har samme HK, det er med et Program på cd'n som heter FlashMenu eller noe sånt. Det er laget for å flahe ny BIOS i windows, har gjort det flere ganger selv. -- Morten Ok, jeg har nettop fått dette kortet og på den cden som var med var det kun inteldriverne + en instruksjon om hvordan man innstalerte ny bios i dos og så var det med lyddriver det var alt.
Bullseye88 Skrevet 21. juni 2003 Skrevet 21. juni 2003 Ligger på cd'n her: ?:UtilityFlashMenuFlashMenu110.exe Rart hvis den ikke ligger på din cd. Hvis ikke kan jeg sikkert sende den til deg. -- Morten
Ayreon1 Skrevet 28. juni 2003 Skrevet 28. juni 2003 ...det blir til slutt en smakssak hvilket av dem du velger. Ser du enda har ABIT kortet i siggen din, Snekker`n. Var det dette som falt best i smak...?
Boralis Skrevet 28. juni 2003 Forfatter Skrevet 28. juni 2003 ...det blir til slutt en smakssak hvilket av dem du velger. Ser du enda har ABIT kortet i siggen din, Snekker`n. Var det dette som falt best i smak...? Vel årsaken var rett og slett at jeg til sist satt med valget mellom abit og msi, siden jeg har hatt en god del hk fra asus og msi men aldri brukt abit fant jeg ut at jeg skulle prøve dette nå, det er årsaken. PS: Jeg har nå fått ny cd til kortet og på denne fant jeg biosprogrammet, det var feil på den cd en som fulgte med hk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå