snufle Skrevet 9. mars 2010 Skrevet 9. mars 2010 Hei, Jeg har et lite spørsmål: Jeg har en mobil som har begynt å sendre andre typer sms'er, slik at de ser mer ut som en slags infomelding. Det gjør at man ikke har mulighet til å ta Reply på de, man kan kun trykke OK. Dette gjør det vanskelig for folk å svare når jeg sender sms. De kommer som regel rett frem på skjermen, uten at man trykker LES slik man vanligvis må for å se innhold i sms. Å bytte telefon hjalp, men så byttet jeg telefon igjen, og da kom problemet tilbake. Har noen vært borti dette før? Hva slags instillinger har jeg rota meg borti nå? - Martin
stich_it Skrevet 9. mars 2010 Skrevet 9. mars 2010 Hei, Jeg har et lite spørsmål: Jeg har en mobil som har begynt å sendre andre typer sms'er, slik at de ser mer ut som en slags infomelding. Det gjør at man ikke har mulighet til å ta Reply på de, man kan kun trykke OK. Dette gjør det vanskelig for folk å svare når jeg sender sms. De kommer som regel rett frem på skjermen, uten at man trykker LES slik man vanligvis må for å se innhold i sms. Å bytte telefon hjalp, men så byttet jeg telefon igjen, og da kom problemet tilbake. Har noen vært borti dette før? Hva slags instillinger har jeg rota meg borti nå? - Martin er vel ikke tilfeldigvis push-meldinger du har begynt å sende?
iKent Skrevet 9. mars 2010 Skrevet 9. mars 2010 Ser ut som du har begynt å sende push meldinger ja. Prøv å skru av "push-meldinger" funksjonen på meldingsinstillinger. Hva slags telefon har du btw?
snufle Skrevet 13. mars 2010 Forfatter Skrevet 13. mars 2010 Det er en billig Nokia 1208. Jeg finner ingen push-melding instilling på meldingsinstillinger. Dette er veldig rart...! Noen andre gode tips? Ser ut som du har begynt å sende push meldinger ja. Prøv å skru av "push-meldinger" funksjonen på meldingsinstillinger. Hva slags telefon har du btw?
madmats Skrevet 13. mars 2010 Skrevet 13. mars 2010 (endret) tror det du sender er class 0 sms'er, også kalt 'flash sms'. det er nemlig 4 forskjellige sms klasser. Hvordan du får det til vet ikke jeg for det skal ikke være mulig å gjøre dette med vanlige mobiltelefoner, og du sier du har klart det med 2? enten er det no feil med programvaren i telefonen, eller kanskje det er no feil med simkortet som fremprovoserer dette? (vet ikke om dette er mulig men..) edit: dette er lite til hjelp men fant dette: http://discussions.europe.nokia.com/t5/Messaging-Email-and-Browsing/Nokia-1208-only-sends-flash-SMS/m-p/566938 ta å lån et annet simkort og putt det i nokian din og send en sms og se om det samme skjer. Endret 13. mars 2010 av madmats
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå