Gå til innhold

Hvordan starte tven fra hdmi?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, har en panasonic 42PX80 og fikk nylig hdmi-tilgang via altibox, men når jeg skrudde på tven før da jeg hadde scart kom jeg rett inn på tv-kanalene, nå må jeg bla gjennom AV-lista hver gang for å finne hdmi. Finnes det en måte å få tven til å starte opp med hdmi? Har fjerna noen valg fra lista, men har pc ofte tilkoblet og en dvd-spiller så må bla meg forbi de hver gang.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvis du bruker on/off knappen på fjernkontrollen, så burde du komme til siste brukte innstilling. Hvis dette ikke fungerer, så bør du se om det finnes noen innstillinger på tv'n som kan endre default input-kilde.

Skrevet

Tusen takk for tips, fikk fiksa hotel-mode og nå fungerer ting som de skal! Noen som har tips ift samsung 46A-et eller annet? En kompis med den tven har samme problem, prøvde å søke, men fant ikke noe vettug info. Starter alltid på tv som standard.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...