China Burger Skrevet 12. januar 2010 Skrevet 12. januar 2010 Min kjaereste ble sint og kastet laptoppen i gulvet. Etter det startet ikke windows pga. for mange skadete sektorer paa hardisk. Men jeg kjorer Linux Ubuntu direkte fra CD istedet. Noen som vet hvordan jeg kan faa reparert el. isloert vekk det skadete sektorene, slik at jeg kan bruke hardisken igjen?
China Burger Skrevet 12. januar 2010 Forfatter Skrevet 12. januar 2010 Noen som vet om ett supert programm som fikser og el. isolerer vekk skadete sektorer paa hardisken? Slik at jeg kan bruke hardisken igjen. Jeg foer ikke startet opp windows pga. for mange skadete sektorer paa hardisken.
IwwY^^ Skrevet 12. januar 2010 Skrevet 12. januar 2010 Usikker på om det vil fungere, men TestDisk er noe som har reddet meg x.ant ganger med dårlige boot sektorer og diverse andre ganger. Du kan jo ta en titt og se om det er noe som kan hjelpe. Kommer også på div. live cd'er som jo er ett pluss TestDisk
War Skrevet 12. januar 2010 Skrevet 12. januar 2010 (endret) Sjekk hjemmesiden til produsenten. WD har iallefall dette til sine disker. Endret 12. januar 2010 av War
Hårek Skrevet 12. januar 2010 Skrevet 12. januar 2010 TestDisk er ikke særlig relevant for slike problemer. Det er mest sannsynlig at disken er defekt. Selv om den kan 'lures' til å fungere er det jo ingenting å stole på, plutselig feiler den igjen. Man kan isolere dårlige sektorer med vanlig formatering.
China Burger Skrevet 12. januar 2010 Forfatter Skrevet 12. januar 2010 (endret) Takk for svar. Jeg har kjort inn ultimate boot cd og har begynt noe som heter secure ereaser som sletter alt som er paa hardisken, om det er det samme som formatering vet jeg ikke. Men haaper det fungerer... ...det stod at det kunne ta mange timer før prosessen var ferdig, men er ingen prosessbar så hakke peiling på hva som skjer liksom. Står at prosessen startet 18:00 ett eller annet (israelsk tid). Liker best når det kommer opp en slik prosent bar, som står hvor mange prosent som er igjen av prosessen. Men nei, her kom det bare opp en klokke som tikker. Håper den arbeider for å si det slik. Så stod det at visst prosessen avsluttes før den er ferdig blir hardisken låst. Endret 12. januar 2010 av IDF
China Burger Skrevet 12. januar 2010 Forfatter Skrevet 12. januar 2010 Sjekk hjemmesiden til produsenten.WD har iallefall dette til sine disker. Ja, har fått tak i ultimate boot cd, roter på med den. Men ting tar jo timesvis, spesielt nå som jeg har startet noe som heter secure eareaser som skal slette alt på hardisken. Men om det er det samme som formatering vet jeg ikke. Prøvde å få igang en vanlig formatering, men fant ikke ut av det før jeg valgte å starte secure eareaser. En ting er iallefall sikkert, hardisken er veldig skadet, så om det er mulig å få lurt den igang igjen med å renske bort skadete sektorer er jeg ganske usikker på. Men håper i det lengste. Kanskje det er mulig å bare ta ut hardisken inne i laptoppen, og kjøpe en ekstern som en kobler til via USB istedet. Går det ann kanskje?
Hårek Skrevet 12. januar 2010 Skrevet 12. januar 2010 Ja, det er en grundigere måte å gjøre det på. Som regel bruker man da diagnoseprogrammet fra diskfabrikanten, de ligger på UBCD alle sammen. Da skrives null til alle sektorer. Disken vil selv luke ut dårlige sektorer og gjemme de.
GeirGrusom Skrevet 13. januar 2010 Skrevet 13. januar 2010 Formater disken, men bruk "full format" istedet for "quick format" Forskjellen er at quick format forventer at disken er i orden, mens full format skal en kun bruke på disker som en vet har bad sectors. Full format vil markere bad sectors i filsystemet.
PerB Skrevet 13. januar 2010 Skrevet 13. januar 2010 Fikk du ikke gode nok svar i den andre tråden din? https://www.diskusjon.no/index.php?showtopic=1192328&hl=
PerB Skrevet 13. januar 2010 Skrevet 13. januar 2010 Fikk du ikke gode nok svar i den andre tråden din: https://www.diskusjon.no/index.php?showtopic=1192325&hl=
hernil Skrevet 13. januar 2010 Skrevet 13. januar 2010 Disse to trådene er såpass like at jeg fletter dem sammen Tilbakemeldinger tas på PM og ikke i tråden
China Burger Skrevet 13. januar 2010 Forfatter Skrevet 13. januar 2010 (endret) Jeg har måtte gi opp nå. Hardisken er umottakelig for å bli reparert, har prøvd det ene og det andre. Men den virker som ett knust glass, der det er flere skadete sektorer enn gode sektorer. Så dette gidder jeg ikke mer, den hører hjemme på dynga. Jeg fikk formatert den med Secure Erease, men det skadete sektorene er der fortsatt i 100000 tall. Og jeg tviler på at det finnes noe godt nok program som klarer å få isolert vekk "halve hardisken" slik at den blir stabil igjen, blir bare rot ut av det. Sjekk hjemmesiden til produsenten.WD har iallefall dette til sine disker. Ja har kjørt den. Problemet er at det programmet feiler midt i prossessen pga. for mange skadete sektorer. Så tror ikke det er noe stor god fremtid for hardisken. Endret 13. januar 2010 av IDF
TRL Skrevet 14. januar 2010 Skrevet 14. januar 2010 Jeg har måtte gi opp nå. Hardisken er umottakelig for å bli reparert, har prøvd det ene og det andre. Men den virker som ett knust glass, der det er flere skadete sektorer enn gode sektorer. Så dette gidder jeg ikke mer, den hører hjemme på dynga. Jeg fikk formatert den med Secure Erease, men det skadete sektorene er der fortsatt i 100000 tall. Og jeg tviler på at det finnes noe godt nok program som klarer å få isolert vekk "halve hardisken" slik at den blir stabil igjen, blir bare rot ut av det. Sjekk hjemmesiden til produsenten.WD har iallefall dette til sine disker. Ja har kjørt den. Problemet er at det programmet feiler midt i prossessen pga. for mange skadete sektorer. Så tror ikke det er noe stor god fremtid for hardisken. Det finnes et program som heter HDDregenerator som KAN fikse ditt problem, men det er ikke særlig sansynelig. Av og til får man sector feil som faktisk ikke betyr døden, og det er der HDDregenerator kommer inn. Den har en eller annen magi hvor den gjenoppretter polariseringen i de skadede blokkene. MEN, fysiske feil som man kan få av slag og slikt er det værre med. En ripe i plata vil fortsatt være der etter at man har forsøkt alt mulig. Muligheten for støv og fragmenter som dette også gir gjør at disken din trolig ikke vil leve særlig lenge. Ta ut all ønskelig data så fort som mulig og kjøpen ny 2.5 disk og innstaller på den. Det er hverken vanskelig å ta den ut eller dyrt.
China Burger Skrevet 14. januar 2010 Forfatter Skrevet 14. januar 2010 Jeg har måtte gi opp nå. Hardisken er umottakelig for å bli reparert, har prøvd det ene og det andre. Men den virker som ett knust glass, der det er flere skadete sektorer enn gode sektorer. Så dette gidder jeg ikke mer, den hører hjemme på dynga. Jeg fikk formatert den med Secure Erease, men det skadete sektorene er der fortsatt i 100000 tall. Og jeg tviler på at det finnes noe godt nok program som klarer å få isolert vekk "halve hardisken" slik at den blir stabil igjen, blir bare rot ut av det. Sjekk hjemmesiden til produsenten.WD har iallefall dette til sine disker. Ja har kjørt den. Problemet er at det programmet feiler midt i prossessen pga. for mange skadete sektorer. Så tror ikke det er noe stor god fremtid for hardisken. Det finnes et program som heter HDDregenerator som KAN fikse ditt problem, men det er ikke særlig sansynelig. Av og til får man sector feil som faktisk ikke betyr døden, og det er der HDDregenerator kommer inn. Den har en eller annen magi hvor den gjenoppretter polariseringen i de skadede blokkene. MEN, fysiske feil som man kan få av slag og slikt er det værre med. En ripe i plata vil fortsatt være der etter at man har forsøkt alt mulig. Muligheten for støv og fragmenter som dette også gir gjør at disken din trolig ikke vil leve særlig lenge. Ta ut all ønskelig data så fort som mulig og kjøpen ny 2.5 disk og innstaller på den. Det er hverken vanskelig å ta den ut eller dyrt. Tusen takk for godt svar.
TRL Skrevet 14. januar 2010 Skrevet 14. januar 2010 Jeg har måtte gi opp nå. Hardisken er umottakelig for å bli reparert, har prøvd det ene og det andre. Men den virker som ett knust glass, der det er flere skadete sektorer enn gode sektorer. Så dette gidder jeg ikke mer, den hører hjemme på dynga. Jeg fikk formatert den med Secure Erease, men det skadete sektorene er der fortsatt i 100000 tall. Og jeg tviler på at det finnes noe godt nok program som klarer å få isolert vekk "halve hardisken" slik at den blir stabil igjen, blir bare rot ut av det. Sjekk hjemmesiden til produsenten.WD har iallefall dette til sine disker. Ja har kjørt den. Problemet er at det programmet feiler midt i prossessen pga. for mange skadete sektorer. Så tror ikke det er noe stor god fremtid for hardisken. Det finnes et program som heter HDDregenerator som KAN fikse ditt problem, men det er ikke særlig sansynelig. Av og til får man sector feil som faktisk ikke betyr døden, og det er der HDDregenerator kommer inn. Den har en eller annen magi hvor den gjenoppretter polariseringen i de skadede blokkene. MEN, fysiske feil som man kan få av slag og slikt er det værre med. En ripe i plata vil fortsatt være der etter at man har forsøkt alt mulig. Muligheten for støv og fragmenter som dette også gir gjør at disken din trolig ikke vil leve særlig lenge. Ta ut all ønskelig data så fort som mulig og kjøpen ny 2.5 disk og innstaller på den. Det er hverken vanskelig å ta den ut eller dyrt. Tusen takk for godt svar. Man får prøve å hjelpe så godt man kan :-) Jeg har selv andre saker jeg lurer på eller er usikker på, og da er det godt at andre som vet hjelper meg igjen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå