Gå til innhold

Salg av Nividia 8600GT


Anbefalte innlegg

Skrevet

Det er et:

P_500.jpg

Asus EN8600GT SILENT/HTDP/512M/A

 

Det har 512MB dedikert minne og støtter opptil 1,9GB shared.

 

Graphics Engine

GeForce 8600GT

Video Memory 512MB DDR3

Engine Clock 540MHz

Memory Clock 1.4GHz (700MHz DDR3)

Memory Interface 128-bit

CRT Max Resolution 2048x1536

Bus Standard PCI Express X16

D-Sub Output YES, via DVI to VGA Adapter

HDTV Output (YPbPr) YES, via HDTV Out cable

TV Output YES, via S-Video to Composite

DVI Output DVI-I

HDCP Support YES

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

om jeg hadde en komplett maskin av gamle deler og bare trengte et grafikkort kunne jeg kanskje betalt 150 for det.

Det har jeg dog ikke :)

Endret av Dj_Evelen
Skrevet

Det er et helt "ok" kort til en backupmaskin liksom, men det har ikke store verdien.

 

Jeg vil bare si til OP at om du faktisk har til hensikt å selge dette kortet så gjøres det IKKE på forumet. Her får du bare råd om pris kjøp/salg osv. Skal du faktisk legge den ut for salg så bruk bruktmarkedet:

http://www.hardware.no/bruktmarked/

 

Ellers er du i fare for at moderatorene kan stenge posten din dersom de synes det ser ut som du prøver å bruke forumet for salg.

 

-Stigma

Skrevet

Skal ikke selge det, bare se hva det hvar verdt.

Men det yter mer en 100kr, det kan jeg love deg.

Drar GTA IV btw >-<

 

Men, Mods kan stenge tråden.

Skrevet
Skal ikke selge det, bare se hva det hvar verdt.

Men det yter mer en 100kr, det kan jeg love deg.

Drar GTA IV btw >-<

 

Men, Mods kan stenge tråden.

 

Yter mer en 100kr?? Hva mener du med det?

Skrevet (endret)
Skal ikke selge det, bare se hva det hvar verdt.

Men det yter mer en 100kr, det kan jeg love deg.

Drar GTA IV btw >-<

 

Men, Mods kan stenge tråden.

 

Yter mer en 100kr?? Hva mener du med det?

 

Han mener at det er bra ytelse på kortet, og det er det jo (sett for seg selv). Det kan jo dra litt eldre spill eller spill på lavere instillinger greit, så det er vanskelig å se på det som "nesten verdiløst". Faktum er dog at kortets verdi er ikke bestemmt av hvor mye det yter, men hva markdetsetterspørslen er og hva alternativene koster.

 

Eksempelvis koster HD4650 bare 300kr ny, og kortet er bedre enn 8600GT, samt at det har mer oppdatert teknologi pga. det er nyere i produksjon. Så må du minst halvere prisen siden det er snakk om brukt vare (begrenset eller ingen rekalasjon/garanti + slitasje) og spesiellt når det er gammel utdatert modell som er ut av produksjon.

 

Så eksempelvis 150kr ville jeg ikke si er urealistisk i det hele tatt, om du i det hele tatt finner en kjøper for det som vil ha det. Å kjøpe det for stort mer er rett og slett ikke særlig lurt siden det fort finnes bedre alternativer dersom du går særlig oppover i pris.

 

-Stigma

Endret av Stigma
Skrevet

Hehe, dette er gammel vare. Har selv en 8800 GT som jeg har satt inn i pcen til sønnen min på 7 år. For han er dem grei nok, men for dagens spill er den en vits, så det blir vel ikke lenge før jeg må kjøpr ny der også :!:

Skrevet

kompisen min har en gammel 2 kjernes athlon og det der skjermkortet eller 8500GT og drar crysis på medium uten lagg.. så det er faktsik ganske kraftig, men på samme måte dårlig x-)

Skrevet

Koster jo ganske mye å sende kortet i postpakke til en evnt kjøper da.

Hvis noen kan hente det, eller tar sjangsen på brevpost så er det sikkert verdt en 150 spenn maks.

 

Legger man på etpar hundrelapper, som er mest logisk, så får man et nytt kort, med bedre ytelse, og som har garanti\reklamasjons perioden i orden.

Skrevet

"Men det yter mer en 100kr"

 

Har et 8800GTS 640MB jeg neppe får solgt for mer enn 300kr. Skjermkort i dag faller i pris som en stein, siden det er produktsykluser ca. hvert halvår. Kortet ditt er ikke verdt mer enn max 100,-

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...