Gå til innhold

Panda Cloud Antivirus lansert


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

"Panda Security har lansert antivirus i nettskyen."

 

Hva er en nettsky?

 

Og hva betyr det at man laster ned en tynnklient? Hvordan er denne antivirusløsningen foskjellig fra andre tradisjonelle løsninger?

Skrevet
"Panda Security har lansert antivirus i nettskyen."

 

Hva er en nettsky?

 

Og hva betyr det at man laster ned en tynnklient? Hvordan er denne antivirusløsningen foskjellig fra andre tradisjonelle løsninger?

 

Jeg antar at når den scanner filene på disken din, så sender den fil-signaturen til et eller flere datasenter driftet av panda. Teorien er at det skal være sikrere da man alltid har nyeste sett virus-definasjoner i "skyen" og man slipper å sammeligne i sine lokale virus-signaturdatabase som tar ressurser på lokalpcen din. Mye antagelser her men that's life.

Skrevet
Er ikke "cloud computing" bare "distributed computing" med et annet, teitere navn?

 

Cloud computing er vel ikke helt definert? Marketing svada som vanlig.

 

Men ja, slik jeg forstår det er det distributed computing i datasentere slik at man dynamisk får de ressursene man trenger til oppgaven. Jeg tror dog cloud computing egentlig er ment for å navngi tjenester som amazon ec2 og microsoft azure.

Skrevet
Er ikke "cloud computing" bare "distributed computing" med et annet, teitere navn?

Cloud computing = Distributed computing which takes place somewhere else ...

I stedet for at du som bruker har kontroll på eller vet om hvor "computingen" foregår, så skjer det et eller annet sted i "internettskyen".

 

Se forøvrig denne beskrivelsen av "the protection model".

Skrevet

Jaja. bestemte meg for å teste dette. PCen min ble utrolige laggete, og panda-prosessene kjører i 25% (100% på 1 core) men likevel så lagger alt av multimedia, og til og med musepekeren haker. Jaja. i god gammel pandastil dette.

Skrevet

Testet i dag. Fungerer. Kan ikke se at det trekkersærlig med systemressurser. Kjørt litt virussøk, og, ja den finner noe småplukk i et par codecs og et par cookies.

 

0 lagg, merker ikke at det trekker ressurser. Og jeg bruker det på XP basert maskin med 2.8Ghz Pentium 4, 1Gb RAM. Gammel maskin som fungerer glatt med Pandaen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...