Gå til innhold

Irriterende bot pga filminnspilling


Cyrenia

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Ble litt frustrert da jeg gikk forbi bilen min i går kveld.. Hadde parkert på en helt lovlig plass rundt blokka mi.. Parkerte der på fredag kveld... Så PLUTSELIG i løpet av helgen fant noen ut at de skulle sperre av gata og lage film der.. det ble på ett eller annet tidspunkt satt opp skilt.. men jeg gikk ikke forbi i helgen og så ikke dette... dermed bot..

Er det noen som vet om det er noe regler for at man må sjekke bilen f.eks. en gang i døgnet eller noe? eller har det noen hensikt i å klage?

lyst å sende hele bota til nrk.. dems feil hele greia!!!!! :(

Endret av Cyrenia
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Man er pliktig til å sjekke bilen én gang i døgnet, ja. Har vært haugevis av saker som dette før, men da som oftest i forbindelse med brøyting eller annet veiarbeid.

Skrevet

Om ikke annet blir bilen din kanskje berømt for en billig penge? :)

 

Salgsannonse om du ikke skulle ha råd til å betale bota:

Filmstjerne selges

 

Sorry off topic, men prøver bare å lette stemninga litt :)

Skrevet

Parkerer man i gaten så er man i praksis pliktig til å sjekke skiltingen hver dag. Setter man opp et nytt skilt er det gyldig etter at det har gått 24 timer.

Skrevet (endret)

Hva om den står i et parkeringshus der det er sannsynlig at biler står i mer enn et døgn uten bevoktning?

 

For eksempel parkeringshuset til flyplassen?

 

Kan jeg spørre hvilken film?

 

Dumt om en bil fra 1992 viser i en film som Max Manus... :)

Endret av Mannen med ljåen
Skrevet

filmstjerne selges ja... haha.. den var bra.. Jeg har egentlig kommet litt over det nå.. Er generelt lei av å aldri finne plass rundt der jeg bor..nå er det masse veiarbeide også..dvs enda færre plasser.. men det er jo ulempen ved å ha bil i byen..

 

Vet ikke hvilken film..var kanskje en serie.. nrk ihvertfall.. de dreiv å pakka sammen da jeg spurte.. og han jeg spurte var så sur at jeg tenkte det var best å ikke spørre mer.. hehe

Skrevet

Det samme skjedde med meg for mange år siden. Bilen min stod parkert i et område det foregikk diverse vegarbeid. Det var lov å parkere på de plassene. Inntil en dag da det ble satt opp et parkering forbudt-skilt i enden av kvartalet, godt gjemt bak grus, gravemaskiner og annet dill.

 

Da jeg kom hjem etter jobb den dagen oppdaget jeg at de holdt på med å asfaltere parkeringsplassen. Hvor var bilen? Alle bilene som stod der ble tauet bort. Jeg måtte hente den på den gamle inntauingssentralen ved Ullevål stadion. Det ble bot for feilparkering og gebyr for borttauing. Totalt unødvendig.

 

Jeg klagde til Trafikketaten, men saken kom aldri noen vei. Jeg tror ikke de har sett på klagen min eller tegningene jeg sendte inn. De har vel nok å gjøre med å fly rundt i byen og bøtelegge folk.

 

Ja, man skal sjekke bilen hver dag. Men hva om man skal på ferie da? Da må man jo be venner om å passe på både plantene, hunden og bilen :)

Skrevet

Så irriterende! Heldigvis tauet de ikke bort bilen min da.. Men jeg burde egentlig fått betalt for at de får ha en så utrolig fin bil i bakgrunn for en innspilling.. hehe..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...