Bjoern- Skrevet 4. juni 2009 Skrevet 4. juni 2009 (endret) Her vil jeg omsider hive meg på Junifesten. Mitt emne er enkelt og greit Havet. Vil prøve å fange allsidigheten med havets rolle min egen hverdag, samt menneskets tilknytning til det store blå . Til rådighet har jeg mitt nyinnvidde Canon powershot D10 som skal få tiltre i sin rolle som mitt faste vannkamera! Forskjellige kategorier som vil bli forsøkt tatt med i den sammenheng: Sportsfiske, surfing, fridykking, Båtliv og liknende. Foreløpig blir nivået lagt til "Pingle"! Første bidrag: Dette bildet ble tatt sittende på surfebrettet på Borestranden siste dagen i mai (Med andre ord en liten tjuvstart på Junifesten). Grunnet En heller stram tidsplan frem til Bacheloroppgave-innlevering den 2., rakk jeg ikke ta noe foto 1. og 2. Juni https://www.diskusjon.no/style_images/main_.../attach_add.png Endret 4. juni 2009 av Bjoern-
sagat3 Skrevet 4. juni 2009 Skrevet 4. juni 2009 Jeg liker bildet, det er ikke akkurat slikt det ser ut i Trondheim for tiden... Du kunne godt ha rotert det en grad eller to til venstre for å fått strandlinjen horisontal, det ser ut som det er en liten nedoverbakke til høyre.
Guahtdim Skrevet 4. juni 2009 Skrevet 4. juni 2009 (endret) Regner med at det kan bli litt vanskelig å få dette korrekt når man sitter på bølger. Pent bilde. Endret 4. juni 2009 av SjitHue
Bjoern- Skrevet 7. juni 2009 Forfatter Skrevet 7. juni 2009 Nytt bidrag! tatt idag 07062009. Denne gangen går vi fra åpent og luftig, ned til de små skapninger i havet. Makrobilde tatt i en dam i fjæra. Synd at bildet ikke ble helt skarpt, men jeg likte komposisjonen. For de som etterlyser exif-data, har jeg ikke helt funnet ut hvordan jeg får lagret dette videre i en resize fra Paint.net
iamluka Skrevet 7. juni 2009 Skrevet 7. juni 2009 Stilig bilde. Skulle til å spørre om du hadde undervannshus, men så la jeg merke til hvilket kamera du har. Hvordan tok du det egentlig?
Bjoern- Skrevet 7. juni 2009 Forfatter Skrevet 7. juni 2009 Se for deg en avslappende benstilling (Illustrasjon) over en ca 30 cm dyp /1m bred tidevannskulp mellom to svaberg. Dyppa armen enkelt og greit til bunns, og holdt det stille til en uskyldig reke kom snikende over "sletta". Det ble mange gode bilder idag, men jeg måtte velge ett. Da ble det dette.
iamluka Skrevet 7. juni 2009 Skrevet 7. juni 2009 Se for deg en avslappende benstilling (Illustrasjon) over en ca 30 cm dyp /1m bred tidevannskulp mellom to svaberg. Dyppa armen enkelt og greit til bunns, og holdt det stille til en uskyldig reke kom snikende over "sletta". Det ble mange gode bilder idag, men jeg måtte velge ett. Da ble det dette. Bra forklart. Ser det for meg.
Bjoern- Skrevet 8. juni 2009 Forfatter Skrevet 8. juni 2009 Dagens bidrag: En smule klisjéfyllt, men likevel! Solnedgang i havet, vest for Stavanger, tatt fra foten av Ullandhaugstårnet:
Trondster Skrevet 8. juni 2009 Skrevet 8. juni 2009 Nydelige farger. Eskponeringen av skyene i horisonten var jo glimrende! Bittelitt skjev horisont, men hva er vel det blant venner?
Bjoern- Skrevet 8. juni 2009 Forfatter Skrevet 8. juni 2009 Nydelige farger. Eskponeringen av skyene i horisonten var jo glimrende! Bittelitt skjev horisont, men hva er vel det blant venner? Jeg var litt usikker på horisonten, siden den går fra faktisk horisont (hav) til høyere område med land.. prøvde å sikte inn på hva som var "ekte" men alt ble seendes rart ut. Gav opp å rotere bildet i det hele tatt
tomsi42 Skrevet 13. juni 2009 Skrevet 13. juni 2009 Ser ut som om D10 er et ideelt feriekamera når man er like mye over som under vann Rekebilde ble veldig bra. Tom
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå