Gå til innhold

Duncan

Medlemmer
  • Innlegg

    178
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Duncan sine prestasjoner

304

Nettsamfunnsomdømme

  1. Vel du gjør det ikke enklere for de lav utdanna FRP velgerne med det første posten din.
  2. Ingenting av det du skrev i første posten kan tolkes som en oppfordring til de som stemmer frp eller norgesdemokratene. Til det var første post altfor rotete.
  3. Vel.. det er ikke så rart, du har ikke kommet med et godt poeng for hva du egentlig mener med den første posten din.
  4. Fint at folk trener, men er dette noe man trenger å fronte politisk fra Frp og ND sin side ? Vel man kan godt fronte at folks skal trene, det er egentlig ganske viktig. Det tror jeg man kan være enig i over hele spekteret av partier.
  5. Det er så lett å skylde på Russland for en feil de selv har skapt selv, ingen tror de, men de fortsetter å lyve så det renner.
  6. Det hadde egentlig vært litt bra, for det er de færreste som trenger over 4000 kalorier i døgnet. Det hadde gjerne gjort noe med fedme epidemien som herjer over planeten nå. Så der har du faktisk et godt poeng som kan gjøre verden litt bedre og gi folk bedre livskvalitet.
  7. Benekter ikke noe klima, det er alltid i endring. Men tallene peker nå oppover når det kommer til kalorier produsert per person per dag.
  8. Vi har aldri produsert mer mat enn vi gjør nå, så den der er nok ganske overdrevet.
  9. Shiiit, sant det.
  10. Her er vi mange som er uenige
  11. Gi oss noen gode AI løsninger til alt av offentlig saksbehandling så tror jeg det er penger å spare i NAV systemet. Med dagens teknologi så burde det ikke ta mer enn et par sekunder å behandle søknader om dagpenger for eksempel.
  12. Man trenger noen som holder igjen kostnadene på miljøpolitikken. Vi har det ikke så travelt som mange tror at vi har, og det nytter ikke at Europa legges ned mens USA, India og Kina forurenser som aldri før. Skal man stemme for klimaet, stem på de som pusher på for kjernekraft, ikke de som ikke forstår at flytende havvind aldri kommer til å bli lønnsomt.
  13. Men man saboterer jo ikke bare for FRP med MDG, man kommer til å bli presset til en helt hinsides dyr klima og miljøpolitikk som ikke løser en verdens ting, men som er full av symbolske offer.
  14. Dette er mye av grunnen til at jeg gikk og stemte FRP i år. Jeg håper bare de blir store nok til at Venstre og KRF ikke får bli med å styre, for det er 2 partier som er dyre å ha med i regjering eller en avtale med. Lavere skatte og avgiftsnivå er i mitt hodet samme som mer velferd, da jeg får bedre råd til å prioritere hvor egne midler plasseres eller brukes. Må si jeg blir frustrert over venstresiden sin oppfatning at velferd bare er noe som kommer via staten.
  15. Man trenger ikke massiv sult for å gå i underskudd, og problemet for de overvektige er jo at de har hatt et kosthold med for mye kalorier over lengre tid. Det kan man ikke gå tilbake til uten at man legger på seg igjen. Man må erkjenne at man er nødt til å gjøre en varig endring av livsstil for å gå ned i vekt og for å holde seg der. Jojo-slanking kommer nok av at man går tilbake til dårlige vaner, men heller jojo-slanking enn ingen slanking. Du trenger ikke å trene så forbanna mye for å motvirke spareblussen, det holder at man kommer seg ut og går noen turer. Kroppen trenger å bruke energi på å gå turer, så da får den ikke spart noe. Etterforbrenningen får du jo også. Så ikke ligg på sofaen i underskudd, gå noen kilometer i underskudd.
×
×
  • Opprett ny...