Gå til innhold

VifteKopp

Medlemmer
  • Innlegg

    4 541
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    4

VifteKopp vant dagen sist 4. november 2024

VifteKopp hadde mest likt innhold!

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

VifteKopp sine prestasjoner

15,6k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Som du selv skriver betalte Minnesota mer enn de fikk tilbake. Så det er først og fremst Minnesotas skattebetalere som lider under denne svindelsaken. Trumps ballsal, golfturer, fester, korrupsjonsgaver, tariffer, og ikke minst skattekutt til de aller rikeste, er det vanlige amerikanere som må betale for.
  2. Joda, så lenge man ikke sprer grunnløse konspirasjonsteorier som du gjør. Det har ingen nytteverdi.
  3. Det er skattebetalerne i Minnesota som må ta regningen for svindelsaken i Minnesota. Tim Walz har ikke svindlet noen, men han har selvsagt ansvaret for at det skjedde på hans vakt. Akkurat som republikanske guvernører har ansvaret for svindelsaker som skjedde på deres vakt, som i Mississippi. Men denne tråden handler altså ikke om amerikanske guvernører, men om Trump, trolig den mest korrupte presidenten i amerikansk historie.
  4. Det amerikanske folk - som ikke deltar i denne tråden - er først og fremst rasende på Donald Trump som ødelegger landet deres, og det er ham denne tråden handler om. Svindelsaken i Minnesota er forferdelig, men den er det 98 somaliske migranter som står for, ikke Tim Waltz.
  5. Dette er en tråd om Donald Trump (som er dynket i korrupsjon), og vi diskuterte Obamacare. Nå har du sporet av tråden til konspirasjonsteorier om Tim Waltz. Det er fullstendig uinteressant for de fleste.
  6. Ser du allerede har klart å spore av diskusjonen til konspirasjonsteorier om Tim Waltz. Gratulerer.
  7. Det er av en rekke ulike grunner veldig vanskelig å få til et offentlig finansiert helsevesen på statlig nivå (selv om noen stater har noe som ligner). Derfor har demokratene i tiår forsøkt å utvide det offentlige helsetilbudet på føderalt nivå - som via Obamacare - mens republikanere i stor grad har forsøkt å begrense det. Ikke tro for et øyeblikk at en hyperkapitalist og svindler som Donald Trump har lyst til å betale skatter slik at fattige folk får gratis helsetjenester.
  8. Hmmm. Hvilket parti er det som er mest for et offentlig finansiert helsevesen. Hint: det starter ikke på R.
  9. Apropos Danmark, så skal de restaurere 6% av landet sitt tilbake til skog. https://news.mongabay.com/short-article/2025/07/ambitious-denmark-project-starts-farm-to-forest-conversion/ Vi må vel begynne med det samme i Norge, slik vi holder på.
  10. Jeg tror ikke det er noen stor forskjell, men ingen land er konsekvente. Spania anerkjenner Palestina, men ikke Kosovo eller Somaliland. Norge anerkjenner Palestina og Kosovo, men ikke Somaliland. Israel anerkjenner Somaliland og Kosovo, men ikke Palestina.
  11. Alt er geopolitikk. Israel - med støtte fra Taiwan, Ethiopia etc. - anerkjenner Somaliland fordi det er i deres interesser. Andre land kritiserer anerkjennelsen fordi det er i mot deres interesser. Somaliland er per dags dato de facto uavhengig fra resten av Somalia, så anerkjennelsen vil neppe få noen umiddelbare store konsekvenser for befolkningen der, men det er jo interessant å se hvor ulike aktører plasserer seg i dette spillet.
  12. Men ikke overraskende. Hamas er islamo-fascister. De vil heller drepe jøder og komme til paradis enn å gjøre det som er best for det palestinske folk. Det skumle er hvor mange i vesten som enten direkte eller indirekte støtter disse.
  13. https://www.nrk.no/urix/netanyahu-og-trump-moter-i-florida-_-diskuterer-vapenkvila-i-gaza-1.17708053 I dag møtes Trump og Netanyahu i Florida, for å diskutere den andre fasen av våpenhvileavtalen. Men det lover ikke godt, for Hamas nekter å legge ned våpnene: "Eit krav frå Israel i våpenkvileavtalen var at Hamas skulle legge frå seg våpena. I dag gjentok Hamas at dette ikkje kjem til å vere eit alternativ: – Folket vårt forsvarar seg sjølve og vil ikkje gje opp våpena så lenge okkupasjonen held fram, sa den nye talspersonen for Ezzedine al-Qassam-brigaden, Abu Obeida."
  14. En interessant utvikling. Og viser - til mange pro-palis forargelse - at Israel på ingen måte er noen pariastat, men klarer å bygge relasjoner og allianser i en svært ustabil region.
  15. Jepp. Det er mange måter å føre krig på. Direkte - eller indirekte via proxygrupper. Iran har ikke muligheten til å gjøre stor direkte skade på Israel uten å bli påført stor direkte skade tilbake, så det har vært langt mer effektivt å la Hamas, Hizbollah og andre grupper gjøre drittjobben for dem. Denne taktikken fungerte utmerket godt til 7. oktober, da Irans proxyer feilberegnet egen styrke og undervurderte Israels styrke og tvang Israel til å vise den. Nå står Ayatollah-regimet i fare for å falle, delvis på grunn av denne feilkalkulasjonen som avslørte Iran som en regional papirtiger.
×
×
  • Opprett ny...