Gå til innhold
  
      
  
  
      
  

Frode789

Medlemmer
  • Innlegg

    790
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Frode789

  1. Hmm. Tenker siden de andre naboene har mur på tomtegrensen (inkl. han naboen her, på andre siden), så vil jeg tro at utbygger (for de 5 enhetene i veien som er like, bygget av de) har fått disp til å kunne bygge på tomtegrensen. Mitt hus var det siste som ble bygget her, av de 5, noen år senere.
  2. Takk for svar! hehe ja det hørtes jo lignende ut, virker som han forventer at sånn skal det bare være.. God tanke ja.. Skal sjekke litt med kommunen.. Se hva som kreves, og om det er noen dispensasjoner i området for arealplanene her. Bare så ALT er helt på det tørre i alle fall rent lovlig sett, vil helst ikke havne i ulage på det også så jeg må fjerne ting.. Gjerde er nok en god tanke, men problemet er at disse tomtene er i skråninger, så må bygges opp en god del i høyde med masse først for å få anlagt gress og hage ellers. Nivåforskjellen mellom tomtene er da ca 1,5-2 meter. Og siden jeg ikke har mulighet til å bruke mye penger på en betong/steinmur på tomtegrensa (som et gjerde kunne stått oppå), så er det rimeligere alternativet en skråfylling, men da får jeg ikke satt gjerdet på grensa. Tror det er noen dispensasjoner her, må være det når de andre naboene har bygget en høy mur på tomtegrensa. Og egentlig skal være høye murer være X meter unna grensen. Jeg skal sjekke med kommunen på mandag! Forsåvidt sant! Skal først høre om kommunen evt. kan få satt opp en ny tomtepinne. Hvis de skal ha betalt så sier jeg at det er naboens skråfylling som nok har dekket over den som sto der, og jeg trenger å vite sikkert hvor grensen går.
  3. Background: Nylig flyttet inn i nytt hus. Uteområdene var ikke gjort ferdige (bare grovplanert tomt), så det skulle vi begynne på nå i hagen. Men er ganske smalt forbi garasjen vår, bare en tynn sti (du ser det på bildet under, den streken som er nærmest huset vårt) får ikke plass til en henger forbi.. Så tenkte jeg skulle se om det var rom for å utvide innkjørselen vår i bredden for å få mer plass. Det er ikke noen tomtegrense pinne i alu her, den er nok begravet i skråningen til naboen. Naboen kom tilfeldigvis forbi en dag når jeg var ute å undersøkte i hagen, vi kom inn på mulighet for mur eller lignende på tomtegrensa (alle de andre har det, vi hadde ikke råd). Da sa han "det er viktig for oss at søppelkassene står der, så det må være en meter unna". Syntes det var en merkelig uttalelse.. I den forbindelse så gikk jeg på kartverket, og så at vår tomtegrense går helt inntil husveggen til naboen. Naboen bruker da litt av vår tomt til så han har de stygge søppeldunkene ute av sitt innsyn (men rett i vårt), da han har bygget boden så klint inntil tomtegrensa som mulig. Det er vel bare snakk om en meter dog.. Men de har aldri spurt. Relevant utdrag fra kartverket. Vårt hus er øverst i bildet. Hvorfor må vi ha en meter unna når han bygger helt inntil tomtegrensa på centimeteren? Broren min mener jeg bare burde sette igang med å utvide innkjørselen, det er jo vår tomt. Men kjedelig med dårlig stemning med ny nabo fra første stund.. Vi ønsker også å få asfalt, så er jo greit å fikse ferdig innkjørselen før dette.. WWYD?
  4. Bra at korrupte dommere får straff, hvis hun aktivt hjalp denne ulovlige migranten. "Dugan was arrested on Friday after she allegedly obstructed an immigration arrest operation last week, according to Patel, who claims Dugan “intentionally misdirected” federal agents away from their target, Eduardo Flores Ruiz, after he appeared in her courtroom".
  5. Tror ikke noen i USA ønsker deg på besøk heller, så det går nok helt utmerket. Finnes nok venstreradikale der fra før av.
  6. Nei det er like idiotisk, du bare ikke ser det. Forskjellen er at du oppriktig tror at Musk er en "nazist". (hva enn det ordet betyr lenger, for venstreradikale bruker det om alt og alle de ikke liker om dagen, akkurat som andre buzz words som islamofobic, transfobic og alle andre fobier og rasistbegrep som er populære.) Har forøvrig ikke Tesla, men er klar til å overta en fra sinnstynget godhetsposør som må "lette samvittigheten".
  7. Neppe. Velgerene begynner å se mer og mer igjennom fasaden. Å stemme på labour/con er det samme som å stemme på AP/H søpla i Norge. Same shit, slightly different wrapping.
  8. Ja absolutt, sterke argumenter for at det er nesten det samme. 😆 Her er flere "nazis" som du kan legge til listen din:
  9. 😅 Må være hardt å være så snøblind. Håper vi kan sees en dag så jeg kan vise min fine Tesla forran dine gråtende lib tårer.
  10. Ja, oppriktig. Siden GB har first past the post, kreves det MYE mer før man klarer å vinne valget, enn det ville gjort i Norge med mer representativ votering. Pga. valgsystemet som er svært fordelaktig mot etablerte partier. De fikk over 4 millioner votes, og siste målinger viser tydelig oppgang. (se posten min over, der har de utjevnet Labor på popular vote). Det ble kort tid før valget i 2024 med mange counties uten representanter, det vil ikke være tilfellet i 2029.
  11. Netflix gjør det de kan best, woke og anti-white agenda. Brukes som brainwashing for å stoppe "toxic masculinity" propaganda. Som om det er det som er problemet, og ikke ukontrollert immigrasjon med innvandrere som knivstikker, raner og forsøpler hele landet. Serien er basert på flere ekte hendelser (bla drapet av Hassan Sentamu), og ingen av de begått av hvite britiske gutter. Derimot immigranter fra islamske land. Men så klart er i Wokeflix serien, gutten ikke sort. Det ville jo vært for realistisk.
  12. Vi går mot en trend hvor mer og mer av populære partier/partiledere på høyresiden, skal fjernes med tvang eller dømmes på tvilsomme grunnlag. Romania: Folkefavoritten og vinner av første valgrunde, Georgescu: Valg avlyst og han ble utestengt fra å stille igjen. Tyskland: De vurderer å utestenge AFD. Det desidert nest-største partiet i Tyskland, og nå på siste måling, etter CDU sine valgbrudd (strenge grenser på dag 1 var en åpenbar scam), så er nå AFD nesten størst. Så snart AFD er i nærheten av makt ved neste valg.. At de da i så fall vil være landest største parti med godt over 10 millioner stemmer, det er ikke så farlig når man skal "beskytte" demokratiet? Ungarn: Flere i EU landene er "lei" Orban, han er jo sammen med Meloni i Italia ikke entydig positiv til alt som EU foretar seg. Bla. Tyskland ønsker å presse EU til å presse Ungarn hardt: Frankrike: Le Pen, leder av landest desidert største parti, er nå dømt pga. en fillesak. Praktisk, siden det snart er presidentvalg som Le Pen lå ann til å vinne pdd. Til sammenligning: Lagarde, en del av EUs etablerte maktelite (IMF leder), ble dømt i 2016. Likevel gjenvalgt, og slapp fengsel. Hvem er neste? Kanskje UK og Reform? De ligger ann til å vinne neste general election.
  13. Ja det er ingen som støtter han... Bare 40% av landets befolkning. Bare fortsett din grunnløse propaganda Det var også tusener i gatene når første runde av valget ble kansellert. Men du hadde kanskje ikke briller da? https://x.com/daily_romania/status/1895847215719202968 https://x.com/doc_singing/status/1896192500735283502
  14. 1) Enkelt å finne noen skyldig med alternative motiver. Basisen for anklagene er diffuse "online campaigns", som de heller ikke klarer å linke til Georgescu selv en gang. Så hvem som helst kunne ha startet det, for å få det utfallet de ville. Gjerne si hva konkret, som det finnes tydelige bevis for, som Gerogescu gjorde for å direkte påvirke valget på en uærlig måte. 2) Dette var når han ble arrestert. Og det var en artikkel. Imens så pumper VG ut daglig 20 artikler om Musk/Trump osv. Nå er han NEKTET å stille til gjenvalget, og det er store protester i landet. Men men, ikke så farlig.
  15. Rart at det ikke skrives mer om det store angrepet på demokratiet i Romania. Her har EU satt en stopper for den som hadde vunnet valget som Romanias neste president, ved å banne folkefavoritten Georgescu. Han var ikke en del av EU eliten (som og forklarer hans popularitet innad i landet), men er da blitt "felt" på svært tynne anklager om russisk innblanding, som jo er det typiske unnskyldningen når ting ikke går som det skal for EU eliten. Ja for folket skal vel ikke få bestemme, dette er vel ikke et demokrati? Tusener tar til gatene i protest. Folk blir arrestert.. Men hva sies i propagandaavisene VG eller nettavisen? Så klart fint lite, de er opptatt med neste hit-piece mot Trump/Vance/Musk som vanlig. Det samme prøvde de med Trump. Det samme advarte de om at de ville gjøre med AFD om ikke ting gikk deres vei. De prøver nå også å få felt Le Pen, som ligger veldig godt ann til neste valg i 2027... Ser dere trenden? Såkalte "demokrati-forkjemperne" er bare for det, så lenge den samme eliten med samme verdier holdes i varmen.
  16. Dette ville vært det dummeste valget noensinne. USA er kjernen i NATO, og uten de så er det bare en "Euro diet-coke" temu versjon.. Og ingen bør gi de anti-demokratiske byråkratene i Brussels enda mer makt med å innlemme en militær allianse i dette også.
  17. haha herregud. Få deg litt luft, det hjelper.. 😅
  18. Ja wokesky er i farta for tiden! Se bare på den kraftige nedgangen siste tiden! Wops, jeg mener, "twitter holder på å dø". Stemmer, sånn var agendaen.
  19. Vel, du møter presidenten og hele ensemble i det hvite hus... Ikke så rart å ha på seg dress da, vanlig høflighet.
  20. Gjesp, samme søplet du kommer med hver gang.. Vennligst forklar spesifikt, med sitat, hva i talen som var så skivebom fra JD vance. Jeg har sett hele, jeg venter.
  21. Ja ikke kommenter noe av det andre 😄 Er du seriøs? Så klart jubler de ikke når han forteller den ubehagelige sannheten til de som har ført denne ødeleggende politikken de siste 15 årene! 😅😅 Europa elite klubben grei liker ikke når slike ting kommer ut fra høytstående folk. Hadde dette vært en vanlig person så hadde Tyskland satt han rett i fengsel for "hate speech". Ikke spøk en gang. Bare se den latterlige 60 minutes episoden over. Likte du det du så det? Bra politikk sant? Du vet det er AKKURAT sånn Stalin gjorde med sine motstandere for å silence de. Ingen free speech hvis du ikke innbefatter deg med "riktig politisk view". Vennligst forklar spesifikt, med sitat, hva i talen som var så skivebom fra JD vance. Jeg har sett hele, jeg venter.
  22. Nei, de er ikke for Russland. De er for TYSKLAND. De vil styrke NATO, de vil styrke det tyske forsvaret betydelig. Men det passer jo ikke med deres snevre venstrevridde skremselspropaganda agenda så klart.. I motsetning til tulle kommunister som Rødt og lignende, som vil UT av NATO. De vil fri fra strømmen av immigranter fra MENA land som terroriserer dem i det daglige, som gjør at du ikke lenger kan gå på kristine julemarkeder uten å bli meid ned av innvandrere, og som i framtiden vil erstatte dem i flere store byer. Slik vi ser tendensen til allerede i England, hvor mengden hvite engelskmenn faller som en stein, spesielt i byer som London, Birmingham. Og regjeringer som implementerer syke stalin lover som at de kan straffe folk som poster memes eller noe på nett som hvem som helst finner "sårende". Dvs. staten kan selv tolke og straffe de som de vil, det er bare å finne noe smått du har postet på Facebook, så kan de sende armadaen for å sende deg i fengsel. Spesielt praktisk mot mening-mostandere av dagens styre. Derfor JD Vance sin tale traff så SYKT spikeren på hodet, spesielt mot Tyskland. Men er vel ikke noe vits egentlig å poste dette, for de er som å snakke til en tett vegg.
  23. Øst-Tyskland har ikke lyst til å miste landet sitt til nok en invasjon.
  24. Trump gjennomfører faktisk det han lovet i valgkampen. Folk får det de stemte på, som er bra. Amerikerene flest vil ha kutt i DEI fokus, pride/trans woke agendaen som tvinges på barn/innen sport osv, fri flyt ulovlig innvandring, offentlig sløsing og bistand osv. Til motsetning til de fleste politikere I Norge (som svindlere i AP og Høyre, som lever på å komme med så tykt valgflesk som mulig)...
×
×
  • Opprett ny...