kaliber Skrevet 19. januar 2006 Skrevet 19. januar 2006 heisan. jeg har alltid hatt trøbbel med å brenne dvd filmer. jeg har kjøpt en bunke dvd plater nå både pluss og minus siden brenner min tar begge de to formatene. det jeg lurer på da når jeg skal brenne i nero, er det noe spesielt jeg må gjøre for å brenne en film ? jeg kan velge dvd,vcd eller svcd som det står i nero, men hver gang når jeg brenner fungerer det ikke å spille filmene av på en vanlig dvd spiller. hva gjør jeg evt galt, må jeg konvertere filmene først i et annet format før jeg brenner de ? takker for svar.
:---{D Skrevet 19. januar 2006 Skrevet 19. januar 2006 Hvordan brenner du de ut? Hvordan format er det først? Er du sikker på at spiller'n takler DVDR DVD'er?
Torbjørn T. Skrevet 19. januar 2006 Skrevet 19. januar 2006 Det er ikkje berre å brenne ein kva som helst slags type videofiler på ein DVD for kunne spele den på ein vanleg DVD-spelar. Videoane må konverterast til MPEG2 og organiserast på ein spesiell måte. Har du Nero Vision eller Vision Express, bruk det, då det kan gjere heile jobben.
masTHA Skrevet 30. januar 2006 Skrevet 30. januar 2006 er det vanlig at nero skal bruke ca. 2 timer på å gå gjennom filmen FØR den brenner den til dvd som skal spilles i en dvd spiller?
Gjakmarrja Skrevet 30. januar 2006 Skrevet 30. januar 2006 (endret) Jeg vil anbefale å bruke dvd-cloner III, Dvd shrink og Nero. Bytter litt innimellom. F.eks en feilmelding i dvdshrink kan gå helt fint i dvd-cloner.... Bare sørg for å bruke oppdaterte versjoner EDIT: Viss nero bruker 2 timer FØRST... så lager den image av filen å lagrer på HD først. Så du må hake av sånn burn on the fly eller noe slikt Endret 30. januar 2006 av chills
Wipeout Skrevet 30. januar 2006 Skrevet 30. januar 2006 Hva slags filendelser har filene du prøver å brenne til dvd? Som incanus sier, det er ofte filene må konverteres til riktig format. Og skulle det gjelde backups av egne dvd filmer, så ville jeg gått for andre løsninger enn dvd-cloner og dvdshrink. Dvd-rebuilder med CCE eller HC encoding vil som regel gi et mye bedre resultat.
Gjakmarrja Skrevet 30. januar 2006 Skrevet 30. januar 2006 Seff kan du gå godt til verks, men f.eks dvdcloner 3 er veldig enkelt å bruke. Umulig å misforstå GUI ass
Wipeout Skrevet 30. januar 2006 Skrevet 30. januar 2006 Skal være enig at disse programmene er raske til å bruke, og på en dvd5 ville dvdshrink passe bra, ettersom man slipper å komprimere. Men med litt større filmer,så ser man fort forskjell på kvaliteten.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå