Meowen Skrevet 7. august 2008 Skrevet 7. august 2008 Hva skjer om man kræsjer en bil uten lappen.. ingen andre involvert i ulykken. Lang utsettelse? mister man også lappen på for eksempel moped/lettsykkel? stor bot? PS: Jeg har ikke kræsja hvis du lurte på det
Ducktoy Skrevet 7. august 2008 Skrevet 7. august 2008 (endret) det spørs hvilke andre elementer som er med i bildet. Om det ble materielle skader på annens eiendom, om det var alkohol inne i bildet, om det skjedde under lærekjøring, osv vil jeg tro. Men jeg vil tro det innebærer en reaksjon fra forsikringsselskapet og politiet. Etter litt googling så virker det som en bot på 4-5 000 pluss 6-24 måneders utsettelse. Reaksjonen fra forsikringsselskapet vil selvsagt skalere seg etter hvor mye skade som ble gjort. Angående det å i tillegg miste lappen på moped/lettsykkel vil jeg gå ut i fra som sannsynlig. Så vedkommende må beregne seg på å bli en fattig fotgjenger den nærmeste perioden. Endret 7. august 2008 av Leken
Meowen Skrevet 7. august 2008 Forfatter Skrevet 7. august 2008 autovern ble skada , hvis det var det du mente. Bilen ble totalvraka. Han/hun hadde tatt bilen uten lov fra foreldre. Høy fart var nok også inne i bildet. Ikke alkohol.
Jurist Skrevet 7. august 2008 Skrevet 7. august 2008 autovern ble skada , hvis det var det du mente. Bilen ble totalvraka. Han/hun hadde tatt bilen uten lov fra foreldre.Høy fart var nok også inne i bildet. Ikke alkohol. Utsettelse, mister lappen på andre førerkortklasser man evt måtte ha, forelegg, erstatningsansvar for skadene han har forårsaket.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå