Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Registerhavari på C20NE


Anbefalte innlegg

Skrevet

Tåler en Opel-motor C20NE at regreima går av?

Det har skjedd ett eller annent med motoren min!

Tror ikke at reima har gått av! Kammen går ikke i rundt når jeg snurrer på motoren!

Det er heller ingen ulyder!

Videoannonse
Annonse
Gjest Slettet-fsaSP0zV
Skrevet

Remmen behøver ikke å ha gått av, når den blir gammel, mister den ofte tenner. Når den har mistet mange nok tenner på rad, begynner den å glippe over på drevet på veiva. Det høres ut til å være dette som har skjedd hos deg, sjekk om remmen går rundt når du trekker på starteren. Dersom remmen går, men ikke kammen(e), kan det være låsemekanismen på kam-drevet som er defekt, slik at drevet roterer på akselen.

 

Dersom man er "heldig", stopper den helt ved første glipp, men det kan også skje at den glipper over og fortsetter, slik at både tenning og kam(mer) ligger etter. Dersom den glipper nok, eller stopper på et uheldig tidspunkt, kan man være uheldig.

Gjest Slettet-fsaSP0zV
Skrevet (endret)

Høres kjent ut. Jeg ville byttet rem og kjørt videre. Et verksted vil sikkert anbefale å demontere toppen for å se om ventiler er bøyd etc.

 

Edit: Det kan også være låsemekanismen som låser nedre drev fast på veiva. I så fall vil selve veiva gå rundt, men ikke drevet.

Endret av Slettet-fsaSP0zV
Gjest Slettet+5132
Skrevet

Bytt reima og vannpumpa, reima blir strammet med vannpumpa så dette er alt du trenger. Disse motorene bøyer ikke ventiler ved registerreim havari.

Skrevet (endret)
Bytt reima og vannpumpa, reima blir strammet med vannpumpa så dette er alt du trenger. Disse motorene bøyer ikke ventiler ved registerreim havari.

Det var godt å høre! Da satser jeg på en reim fra biltema!

Hvis motoren tåler at reima går av, så funker biltemas sikker greit!

Endret av david_almli
Gjest Slettet+5132
Skrevet

Anbefaler ny vannpumpe også, du må vri på pumpa for å få riktig stramming. Gjør du dette med den gamle vannpumpa kan o-ringen ta skade og lekke.

Gjest Slettet-fsaSP0zV
Skrevet

Ta med ny O-ring til vannpumpa også.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...