Bergenby Skrevet 22. juni 2008 Skrevet 22. juni 2008 Hei! Det skal være et valg i Win 2003 SBS der du kan velge hvor lang tid det tar før klienten automatisk blir avlogget fra nettverket. Kan noen si hvor en finner det valget?
enden Skrevet 23. juni 2008 Skrevet 23. juni 2008 Nøyaktig hva er det du vil her? Vil du logge folk av PC-en, låse PC-en, la PC-en være åpen, men hindre tilgang til nettverksresurser? Det er mange variasjoner her og alle har sine fordeler og ulemper. Du må nesten være litt mer spesifikk på hva du vil oppnå så kan vi peke ut riktig løsningen for deg. Jeg er faktisk usikker på plassering av funksjonsliteten i SBS, men finnes det der så er det bare et skall til en funksjon i group policys.
Bergenby Skrevet 23. juni 2008 Forfatter Skrevet 23. juni 2008 Nøyaktig hva er det du vil her? Vil du logge folk av PC-en, låse PC-en, la PC-en være åpen, men hindre tilgang til nettverksresurser? Det er mange variasjoner her og alle har sine fordeler og ulemper. Du må nesten være litt mer spesifikk på hva du vil oppnå så kan vi peke ut riktig løsningen for deg. Jeg er faktisk usikker på plassering av funksjonsliteten i SBS, men finnes det der så er det bare et skall til en funksjon i group policys. Jeg mener å logge av PC-en etter en hvis tids innaktivitet i minutter, slik at bruker må logge seg på igjen ved å taste passord på ny. Jeg har og hørt at det skal ligge i group policys et sted.
enden Skrevet 24. juni 2008 Skrevet 24. juni 2008 Jeg må bare spørre igjen - er du sikker på at du vil logge av brukerne og ikke bare låse maskinen? Førstnevnte sørger for at alle applikasjoner termineres og eventuelle data ikke lagres. Sistnevnte gir deg funksjonaliteten du etterspør, med sikkerhet gjennom passord etter inaktivitet, men folk mister ikke brukersesjonen sin. Sorry at jeg terper på dette, men å logge folk av er en ganske drastisk handling, og jeg kan ikke forestille meg at noen slipper unna med en slik policy på annet enn terminalservere. Den enkelste måten å låse PC-ene på er å tvinge på brukerne en skjermbeskytter, sette interval på denne til tiden du ønsker før låsing. Deretter skrur du på passordbeskyttelse på skjermbeskytter. Alt gjøres i Group Policys under under configuration -> administrative templates -> control panel > desktop. For global effekt redigerer du default domain policy. Skal du ha et mer begrenset nedlagsfelt oppretter du en policy for OU-et brukerne ligger i under active directory.
Bergenby Skrevet 24. juni 2008 Forfatter Skrevet 24. juni 2008 Jeg var kanskje litt upresis. Jeg mener å låse maskinen, slik at en må taste passord på nytt etter tids innaktivitet, og naturligvis ikke mister arbeid som en ikke har lagret når en logger på igjen. Jeg må bare spørre igjen - er du sikker på at du vil logge av brukerne og ikke bare låse maskinen? Førstnevnte sørger for at alle applikasjoner termineres og eventuelle data ikke lagres. Sistnevnte gir deg funksjonaliteten du etterspør, med sikkerhet gjennom passord etter inaktivitet, men folk mister ikke brukersesjonen sin. Sorry at jeg terper på dette, men å logge folk av er en ganske drastisk handling, og jeg kan ikke forestille meg at noen slipper unna med en slik policy på annet enn terminalservere. Den enkelste måten å låse PC-ene på er å tvinge på brukerne en skjermbeskytter, sette interval på denne til tiden du ønsker før låsing. Deretter skrur du på passordbeskyttelse på skjermbeskytter. Alt gjøres i Group Policys under under configuration -> administrative templates -> control panel > desktop. For global effekt redigerer du default domain policy. Skal du ha et mer begrenset nedlagsfelt oppretter du en policy for OU-et brukerne ligger i under active directory.
Bergenby Skrevet 24. juni 2008 Forfatter Skrevet 24. juni 2008 Jeg var kanskje litt upresis. Jeg mener å låse maskinen, slik at en må taste passord på nytt etter en viss tids innaktivitet, og naturligvis ikke mister arbeid som en ikke har lagret når en logger på igjen. Jeg må bare spørre igjen - er du sikker på at du vil logge av brukerne og ikke bare låse maskinen? Førstnevnte sørger for at alle applikasjoner termineres og eventuelle data ikke lagres. Sistnevnte gir deg funksjonaliteten du etterspør, med sikkerhet gjennom passord etter inaktivitet, men folk mister ikke brukersesjonen sin. Sorry at jeg terper på dette, men å logge folk av er en ganske drastisk handling, og jeg kan ikke forestille meg at noen slipper unna med en slik policy på annet enn terminalservere. Den enkelste måten å låse PC-ene på er å tvinge på brukerne en skjermbeskytter, sette interval på denne til tiden du ønsker før låsing. Deretter skrur du på passordbeskyttelse på skjermbeskytter. Alt gjøres i Group Policys under under configuration -> administrative templates -> control panel > desktop. For global effekt redigerer du default domain policy. Skal du ha et mer begrenset nedlagsfelt oppretter du en policy for OU-et brukerne ligger i under active directory.
ilpostino Skrevet 26. juni 2008 Skrevet 26. juni 2008 du ber om bråk hvis du automatisk logger ut brukere automatisk. det er bedre å gjøre som enden sier å låsa maskinene etter xx antall minutter. dette kan (som nevnt) gjøres gjennom group policy.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå