Meteora Skrevet 22. juni 2008 Skrevet 22. juni 2008 Jeg har tenkt å kjøpe crysis om ikke så lenge, og lurte bare så enkelt på om hva som er best av eksempelvis 8400 og 9300 når man skal kjøre Crysis? Veldig takknemlig for alle svar:)
gard. Skrevet 22. juni 2008 Skrevet 22. juni 2008 Siden Crysis ikke utnytter mer enn to kjerner, vil en E8400 egne seg bedre siden den har høyere standardfrekvens (3GHz mot Q9300s 2,4GHz).
Mr. Fiskum Skrevet 12. juli 2008 Skrevet 12. juli 2008 Vil vel yte c.a det samme, men poenget er at det ikke går på kjerner i spillet når det ikke takler mer enn 2, men på GHz.
Green_Monster Skrevet 12. juli 2008 Skrevet 12. juli 2008 Men bruker du X-fire og Team Speak + kanskje MSN ved siden av så er pluttselig en Q bedre igjen..
aspic Skrevet 12. juli 2008 Skrevet 12. juli 2008 Hva med en klokket Q9450 til 3 GHz? Joda, men då må du ha i minne at du faktisk kan klokke E8400 langt høgare enn 3 GHz. I tillegg vil to-kjernersprosessorar vere mykje meir klokkevennlege enn quad med tanke på varme. Eg ser berre win-win med 2 kjerners for gamere. Men bruker du X-fire og Team Speak + kanskje MSN ved siden av så er pluttselig en Q bedre igjen.. Feil, x-fire, team speak og msn er programmer som er laga for å køyre i bakgrunnen. Difor trekk dei som regel minimalt med ressursar.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå