Gå til innhold

Har gåt meg vil i minne jungelen. Skal ha en e8400 og e 9800gtx hvilken ram?


k-h-s

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg skal ha en e8400 prossesor og 9800gtx skjermkort. Har ikke bestemt med for hvilke hoved kort jeg skal ennå men først må jeg finne et ramset.

 

skal kjøre 64bit vista og tenker på 4/6/8gb en av de mengdene med ram. Er ikke siker.

 

Hvilken ram er og anbefale? Pris bryr jeg meg ikke så veldig mye om bare det er en bra ram. Skal game og overkloke etterhvert.

obs ddr2!!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tror jeg ville gått for de. Høye hastigheter og mye "plass". Det er også god kjøling på det. Men det er heller ikke gratis, og brikkene tar fysisk stor plass.

Gjest Slettet-xZFMnIz6
Skrevet

Har høyrt at dei brikkene skal vere rimelig overklokkvennlige. Sannsynligvis ikkje noko dårleg kjøp.

Skrevet

hm ok så de er gode kule let og klokke god kjøling men tar lit plas.

 

Men er det plas til to slike vedsiden av hverandre? altså 8 gb?

 

Hvilket hovedkort?

Skrevet

Ta en titt her før du bestemmer deg.

 

"Important Note: Due to the size and orientation of the heatsink, Reaper X memory cannot be installed on motherboards that require the modules to be inserted in sockets side by side."

Gjest Slettet+9871234
Skrevet

De PC2-8000 ReaperX som er nevnt over har jeg, men fordi jeg har et stort skjermkort fikk ikke brikkene plass. Det jeg gjorde var å skru opp de tre sorte skruene, snudde kjøleribbene omvendt vei, og skrudde på igjen de svarte kantene.

 

Ram'en er kjapp og billig. Du vil ikke kunne bruke fire slike brikker ved siden av hverandre i et 8GB oppsett pga de hesteskoformede kjøleribbene. Men du kan f.eks kjøpe OCZ platinum brikker og bruke sammen med ReaperX fordi det er samme type brikke.

Skrevet

k-h-s: Det hørest nesten ut som om du er avhengig av at alle brikkene er like?

 

Les dette:

Men du kan f.eks kjøpe OCZ platinum brikker og bruke sammen med ReaperX fordi det er samme type brikke.

 

Det er sikkert en fin løsning.

Gjest Slettet+9871234
Skrevet

Her er info fra OCZ sin hjemmeside

 

http://www.ocztechnology.com/products/ddr2/

 

Der kan du klikke og lese om Reaper og Platinum seriene. Jeg henviste til en nettbutikk som selger begge typene. Sjekk at de er inne på lager før du kjøper så du slipper vente på å motta dem.

 

En av moderatorene på OCZ sitt brukerforum sier at brikkene er like for begge typene, men hvis jeg var deg ville jeg holdt meg til en type. Da anbefaler jeg Platinum som jeg linket til noen poster opp. 4GB settet.

 

Den eneste forskjellen på brikkene er måten de kjøles på. ReaperX har noen hesteskoformede jernstenger for å føre varmen vekk fra minnnebrikkene. Platinum har noen sølvfargede plater som du kan se.

Gjest Slettet-xZFMnIz6
Skrevet

Men kva skal du med 8gb RAM? Det er vel ikkje så mange program som kan dra nytte av alle 8 gigabytene. 4gb burde vel halda i massevis.

Skrevet

hvet dere/du hva: xp/vista 64 bit tar 4 gb ram og XP/vista 32 bit tar kun 3 så hvis du kjøper 8 giga og velger 32 bit så bruker den kun 3gb og resten ligger på en strandseng i syden ;)

Skrevet

Submit: 64-bit tar mye mer enn 4gb. 32-bit tar 4gb - minne som må adresseres til f. eks. skjermkort. Dette betyr at dersom du har et skjermkort med 300mb minne, vil du kunne ta nytte av rundt 3,7 minus eventuelle andre ting, som for eksempel lydkort osv.

 

Maximum Paine: Kan du grunngi dette? Hvorfor skal det være bedre med 8gb enn 4gb hvis du bare bruker 3? Nei, sats heller på hastighet, sier jeg, det merker du i alle fall!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...