Kay018 Skrevet 1. juni 2008 Skrevet 1. juni 2008 Hei Jeg er nybegynner når det gjelder speilrefleks kameraer. Men jeg har bestemt meg for å kjøpe et Nikon D40. Jeg vet ikke hvor jeg kan få kjøpt det. Noen sier jeg kan få det under 3000, men er det sant? Hadde vært fint om noen kunne skrevet noen linker fra nettbutikker der jeg kan få D40 billig. Jeg bor i bergen, så det hadde vært fin om noen visste hvor jeg mulig kan få det i butikker. Tusen takk, håper noen kan hjelpe meg.
Thewiz Skrevet 1. juni 2008 Skrevet 1. juni 2008 Elkjøp selger en pakke med Nikon D40 /m 18-55mm til 2499,-
dePt Skrevet 1. juni 2008 Skrevet 1. juni 2008 Men de er tom for denne i nettbutikken og min lokale elkjøp butikk har den heller ikke inne. Hvor går man da?
tomsi42 Skrevet 1. juni 2008 Skrevet 1. juni 2008 Elprice.no kanskje ? Ser at de ikke regner med å få den på lager før om noen dager. Tom
dePt Skrevet 1. juni 2008 Skrevet 1. juni 2008 Hva kjøper man i tilleg til kameraet? Da tenker jeg på det som regnes som absolut nødvendig utstyr. Som minnebrikke, bæreveske osv. Hvor mye må man regne med å punge ut for å "komme i gang"?
tomsi42 Skrevet 1. juni 2008 Skrevet 1. juni 2008 Det eneste du må ha, er en minnebrikke. F.eks. en Sandisk Extreme III 2GB eller 4GB (Nion D40 bruker SD brikker). En solblender kan være fint å ha. Beskytter objektiv mot solen slik at du får mindre strølys i motlys-situasjoner. Beskytter også objekivet mot slag o.l. En bag er også fornuftig; men der bør du tenke deg litt om hva du egentlig vil ha. Tom
dePt Skrevet 1. juni 2008 Skrevet 1. juni 2008 Regner med at jeg med tiden vil trenge et 55-200mm objektiv, så en litt romslig bag er vel nødvendig. Når det gjelder minnekort så holder vel 2gb? Når det gjelder solblender aner jeg ikke hva jeg skal se etter. Er det store forskjeller her?
tomsi42 Skrevet 1. juni 2008 Skrevet 1. juni 2008 Regner med at jeg med tiden vil trenge et 55-200mm objektiv, så en litt romslig bag er vel nødvendig. Når det gjelder minnekort så holder vel 2gb? Når det gjelder solblender aner jeg ikke hva jeg skal se etter. Er det store forskjeller her? Du skal ha den som Nikon har laget til 18-55mm objektivet. Tor det heter HB-33. Tom
Alastor Skrevet 1. juni 2008 Skrevet 1. juni 2008 Elkjøp selger en pakke med Nikon D40 /m 18-55mm til 2499,- Stemmer at vi hadde en kampanje på den ja, men det var for 1.5-2 uker siden, og det er ikke fler tilgjengelig til den prisen dessverre.
Kay018 Skrevet 1. juni 2008 Forfatter Skrevet 1. juni 2008 Hvilken bag burde jeg få meg? En som ikke er så dyr
dePt Skrevet 1. juni 2008 Skrevet 1. juni 2008 Hvor stor bag har du behov for? Skal du ha plass til flere objektiver evt. annet utstyr? Funderer litt høylytt her: - Nikon D40m/AF-S DX 18-55mm - En kamerabag (m/plass til 2objektiv som er vanntett, annbefalinger?) - Nikon Solblender HB-33 - SanDisk SD Extreme 2GB - Et UV-filter (annbefalinger?) Totalpris: ca.4000 Noe som mangler, Evt. noen annbefalinger?
AiKi Skrevet 1. juni 2008 Skrevet 1. juni 2008 (endret) Før du kjøper et UV-filter, bør du tenke litt. Det er debattert i uendeligheten over hvorvidt det er nødvendig eller ikke, og jeg ønsker ikke å starte noen ny debatt, men poenget mitt er at objektivet som følger med kameraet starter på 938 kr i Prisguiden. Sjekker du hvor mye et UV-filter koster i forhold, skjønner du poenget mitt. Det er en forsikring, men det er ikke idiotsikkert. Mister du kameraet med objektivet først på en stein, har du kvittet deg med både objektiv og UV-filter. (Og jeg håper og ber, ikke start på nytt. På et dyrere objektiv ville jeg antagelig skaffet meg et UV-filter selv, for øvrig.) Endret 1. juni 2008 av Dradd
dePt Skrevet 1. juni 2008 Skrevet 1. juni 2008 Har ikke tenkt å videreføre den diskusjonen, men faktumet er at jeg har minimal med innsikt i "fotoverdenen" og om du sier at et UV-filter ikke er noen garanti, og ikke har noe å si på hvordan bildene mine blir (har lest at det skal ha en påvirkning?) så tar jeg deg på ordet og sparer de 300ø Kjøper meg heller et større minnekort i stede, og begynder oppsparingen til et 55-200mm objektiv. Evt. kjøper noen fotbøker.
tomsi42 Skrevet 1. juni 2008 Skrevet 1. juni 2008 Senest i dag var det en tråd hvor en av vår medlemmer fikk et 18-135mm objektiv ødelagt. Fikk bl.a. riper i front-elementet fra det knuste UV- filteret ... Er mer tilhenger av å bruke solblender som beskyttelse. Da er det sjanser for å få redusert strølys ved motlys-bilder i tillegg. Tom
SNratio Skrevet 2. juni 2008 Skrevet 2. juni 2008 (endret) Senest i dag var det en tråd hvor en av vår medlemmer fikk et 18-135mm objektiv ødelagt. Fikk bl.a. riper i front-elementet fra det knuste UV- filteret ... Er mer tilhenger av å bruke solblender som beskyttelse. Da er det sjanser for å få redusert strølys ved motlys-bilder i tillegg. Tom Solblender har en _alltid_ på, med mindre en har veldig gode grunner for noe annet. På mekanisk sett bedre objektiver kan filter være et poeng. Hvis det dreier seg om 18-135-Nikkoren, så er det sannsynlig at ved et slag som knuser filteret, så vil det kunne skje ting mekanisk inni objektivet også. Dermed blir det en smule mindre poeng i å beskytte. Ved bedre optikk, kan situasjonen fort bli annerledes. Til trådstarter: D40 er vel på vei ut, og dermed bør det være gode muligheter for rimelige kjøp, pass på tilbud som kommer og går. Modellene som er på vei ut i dag, er som regel langt fra "utdaterte", så det er lite problem i å kjøpe dem. Endret 2. juni 2008 av capricorny
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå