KjellV Skrevet 2. mars 2003 Skrevet 2. mars 2003 Lurer på om det er mulig å koble harddisker til en Promise Raid kontroller (sitter på et MSI K7T266 Pro2-RU) og kjøre de som normalt og ikke i raid.
boff Skrevet 3. mars 2003 Skrevet 3. mars 2003 Tregs det i så fall spesielle konfigurasjoner/instillinger i bios for å fo dette til å funke? Går det viss raid-kontrolleren er deaktiveret?
Rikky Skrevet 3. mars 2003 Skrevet 3. mars 2003 Jeg har nettopp satt i en raidkontroller og ny harddisk. Installerte bare driverne til kontrolleren og så var disken klar
SnowDOG_ Skrevet 3. mars 2003 Skrevet 3. mars 2003 Hmm eg har nå to disker og to cd/dvd spillere på maskinen min, Mener dere at eg kan installere to disker til på raid kontrolleren uten å kjøre raid oppsett og det skal funke fint?
SnowDOG_ Skrevet 3. mars 2003 Skrevet 3. mars 2003 Dritt kult! da trenger eg ikke å kjøpe ny kontroller for en disk eg skal ha.
KjellV Skrevet 3. mars 2003 Forfatter Skrevet 3. mars 2003 Guddi. Da venter jeg i spenning på at komplett skal bli ferdig med hovedkortet (sendt det i retur pga. defekte usb-porter) så skal jeg prøve. Bare til å installere driverne i windows? Må man aktivere kontrolleren i BIOS (tar dette som en selvfølge men er jo ikke sikkert:)).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå