Zelkin Skrevet 15. april 2008 Skrevet 15. april 2008 (endret) Hei. hvordan gjør jeg det enkelt på min Stasjonære pc? er litt grønn om en 2,5 går å få inn i en stasjonær pc. Endret 15. april 2008 av Zelkin
dfendr Skrevet 15. april 2008 Skrevet 15. april 2008 Du trenger vel mest sannsylig en overgang fra 2,5" til 3,5" hvis det er snakk om en IDE disk. eksempel på overgang Hvis det er en sata disk og du har sata på hovedkortet skal det bare være å plugge den i. Formatere til fat i vista vet jeg ikke noe om. Hvis du ikke finner noe alternativ for det i diskbehandling så må du bruke tredjeparts programvare til det. Noen andre som vet?
Zelkin Skrevet 15. april 2008 Forfatter Skrevet 15. april 2008 Du trenger vel mest sannsylig en overgang fra 2,5" til 3,5" hvis det er snakk om enIDE disk. eksempel på overgang Hvis det er en sata disk og du har sata på hovedkortet skal det bare være å plugge den i. Formatere til fat i vista vet jeg ikke noe om. Hvis du ikke finner noe alternativ for det i diskbehandling så må du bruke tredjeparts programvare til det. Noen andre som vet? takk ! Da søker jeg etter et slikt program til det.
dfendr Skrevet 15. april 2008 Skrevet 15. april 2008 Du kan prøve kommandoen: "format (stasjonsbokstav): /FS:FAT32" uten "og () i ledetekst. men jeg vet ikke om det fungerer i vista.
erlendhagen Skrevet 15. april 2008 Skrevet 15. april 2008 Disker over en viss størrelse vil ikkje XP eller Vista formatere til Fat32. Bare søk etter "Format fat32" på nettet, så finner du mange program. Det er bare en "politisk avgjørelse" fra Microsoft som gjer at du ikkje får formatere til det formatet. Grensa i XP og Vista trur eg er på omtrent 16GB diskstørrelse. Litt usikker.
dfendr Skrevet 15. april 2008 Skrevet 15. april 2008 (endret) En politisk avgjørelse for å undergrave andre operativsystemer som ikke støtter ntfs mener nå jeg. edit: støttet mente jeg selfølgelig Endret 15. april 2008 av hello(win)
Hårek Skrevet 15. april 2008 Skrevet 15. april 2008 Grensa er 32 GB. Tror det skal gå an å formatere større FAT32 med en GParted CD.
bjoped Skrevet 15. april 2008 Skrevet 15. april 2008 Søk etter og last ned fat32format fra et kjent sted, f.eks. Softpedia (last aldri ned noe fra nettsteder du ikke kjenner eller stoler på). Fungerer veldig bra, må kjøres fra et kommando-vindu (start-kjør-cmd).
Changis Skrevet 16. april 2008 Skrevet 16. april 2008 Ai, så bra! Takk for tipsene prøv også swissnife
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå