PatSharpX Skrevet 15. august 2017 Skrevet 15. august 2017 Lite aktivitet i denne tråden. Personlig har jeg egentlig sluttet, har ikke vært logget inn på godt over 1mnd. Corpet mitt joinet goons etter å ha levd å Thera en god stund, men personlig har jeg ikke tiden til å sitte ned å roame i flere timer lengre.
Lindeberg Skrevet 18. august 2017 Skrevet 18. august 2017 Siden begynnelsen av august har det vært mye aktivitet i og med at Goons og TEST har angrepet NC./PL sine systemer i Tribute og Vale. Dette er et forsøk på å slå tilbake etter World War Bee og utkastingen av TEST og Co2 som fulgte etter. Det har vært flere store kamper, og selv om NC./PL/PH m.fl. har vunnet de store enkeltkampene har også Goons/TEST klart å ta enkeltsystemer og nå sist en station. Samtidig er det jaktsesong på Rorquals, carriers og supercarriers flere steder i New Eden. Til vinteren kommer refineries, og en total omlegging av hvordan T2 mats samles. Moons blir endret og må scannes på nytt, og refineries + mining må til for å hente ut T2 mats.
PatSharpX Skrevet 6. februar 2018 Skrevet 6. februar 2018 (endret) lite liv her inne Ja, personlig sluttet jeg å spille i fjor sommer. Spillesliten jeg hadde krevde litt at jeg satte av hele kvelden for å roame og finne content. Gadd ikke det etter at jeg fikk meg samboer. Var frafall fra corpet og mange av de gamle hadde gått afk. Så joinet vi Goons, men det var så mange folk som joinet fleets der som hadde lite peiling på hva de drev med. Litt lite givende å drive med mye ""opplæring" under fleets. I hvert fall etter å ha gjort det i en periode i TEST. Jeg er fortsatt i det gamle corpet mitt ser jeg, mens de er ute av goons. Alle tingene mine er vel i Delve på forskjellige stede. Får se om jeg kommer tilbake igjen. Mener å huske at man kan sende inn en ticket til CCP å få de til å flytte alt til highsec, kanskje jeg gjør det på ett senere tidspunkt. Endret 6. februar 2018 av PatSharpX
eindude Skrevet 6. februar 2018 Skrevet 6. februar 2018 lite liv her inne Ja, personlig sluttet jeg å spille i fjor sommer. Spillesliten jeg hadde krevde litt at jeg satte av hele kvelden for å roame og finne content. Gadd ikke det etter at jeg fikk meg samboer. Var frafall fra corpet og mange av de gamle hadde gått afk. Så joinet vi Goons, men det var så mange folk som joinet fleets der som hadde lite peiling på hva de drev med. Litt lite givende å drive med mye ""opplæring" under fleets. I hvert fall etter å ha gjort det i en periode i TEST. Jeg er fortsatt i det gamle corpet mitt ser jeg, mens de er ute av goons. Alle tingene mine er vel i Delve på forskjellige stede. Får se om jeg kommer tilbake igjen. Mener å huske at man kan sende inn en ticket til CCP å få de til å flytte alt til highsec, kanskje jeg gjør det på ett senere tidspunkt. Tror du må bruke "safety assets" funksjonen. Så tinga ender opp i low sec. Usikker tho
PatSharpX Skrevet 6. februar 2018 Skrevet 6. februar 2018 lite liv her inne Ja, personlig sluttet jeg å spille i fjor sommer.Spillesliten jeg hadde krevde litt at jeg satte av hele kvelden for å roame og finne content. Gadd ikke det etter at jeg fikk meg samboer. Var frafall fra corpet og mange av de gamle hadde gått afk. Så joinet vi Goons, men det var så mange folk som joinet fleets der som hadde lite peiling på hva de drev med. Litt lite givende å drive med mye ""opplæring" under fleets. I hvert fall etter å ha gjort det i en periode i TEST. Jeg er fortsatt i det gamle corpet mitt ser jeg, mens de er ute av goons. Alle tingene mine er vel i Delve på forskjellige stede. Får se om jeg kommer tilbake igjen. Mener å huske at man kan sende inn en ticket til CCP å få de til å flytte alt til highsec, kanskje jeg gjør det på ett senere tidspunkt. Tror du må bruke "safety assets" funksjonen. Så tinga ender opp i low sec. Usikker tho Oh, jaja, den tid den sorg. I verste fall så er ting stuck der, var ikke snakk om noen caps uansett og blopsen er allerede i highsec, så ikke noe krise.
Twofish Skrevet 6. februar 2018 Skrevet 6. februar 2018 Jeg har også flere pauser fra tid til annen men jeg begynte igjen etter jul. Nå er litt kult igjen.
Trønderbart Skrevet 11. juni Skrevet 11. juni (endret) Thread revival complete !! Nå med +5 lesebriller og +0,8 reaksjonstid! 😎 Beklager en gjennopplivet nekro-post fra 2018, men jeg tenkte det var passende sted å legge igjen en post. Jeg spilte veldig aktivt fra rundt 2010 til 2019, og hadde mange fine år med stort sett alt EVE kunne tilby. Og endte karrieren ikke lenge etter det ble slutt på å flytte supers over kartet på 5-10 min. Da jeg sluttet, «overlot» jeg både karakterer og alle store skip og verdier til kjente. Alt dette har gått videre eller eksplodert i årene som har gått. Nå har jeg kommet godt opp i 40 årene, og småbarnsperioden er omsider over. Jeg har igjen tid til litt gaming, men helst i et tempo hvor hjernen rekker å følge med. FPS er uaktuelt, da jeg ikke kan konkurrert med ungdom på Monster IV drypp og 144Hz pupiller. EVE derimot… det er jo i praksis blitt et seniorvennlig MMO med innebygd TIDi for oss over 40. Og et spill jeg kjenner godt fra før. Det eneste som mangler er noen karakterer som ikke starter med 0 SP og Ibis. Det gidder jeg rett og slett ikke. Men jeg vet det trolig ligger mange nedstøvede karakterer og skip, store og små rundt omkring som trolig aldri vil få Omega status noensinne igjen. Så derfor tenkte jeg å høre om noen her fortsatt følger tråden og sitter med noe som uansett trolig aldri skal brukes igjen, send meg da gjerne en PM for en hyggelig og nostalgisk prat. Hilsen en senior EVE gamer! (Og riktig format) 😁 Endret 11. juni av Trønderbart Format 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå