Gå til innhold

Er eksterne harddisker noe tregere?


Saftis

Anbefalte innlegg

Skrevet

Tenkte å kjøpe en ekstra HD, og siden det er trangt i kabinettet vurderer jeg en ekstern (USB2.0).

 

Er disse noe tregere enn interne S-ATA disker? Tenker da både på effektiv søketid og båndbredde. Så vidt jeg vet har USB 2.0 480 Mb/s maksimal båndbredde, og leser på nettet at det effektivt er på rundt 320 Mb/s, dvs. ~40 MB/s for USB 2.0 disker som ikke deler usb-busen med noen annen trafikk.

 

Vil en USB2.0 disk som står og overfører for full fart gjøre at andre ting på busen som mus og tastatur får større responstid?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

USB er tregere enn SATA. Det har ikke bare med maks hastighet å gjøre, USB er ikke optimalisert for ATA protokollen. Når en protokoll må overføres på en annen protokoll må det nødvendigvis gå noe tregere.

Når USB skal dele på flere oppgaver vil de påvirke hverandre.

 

Det beste skal være eSATA, forutsatt at kablene fungerer. Har sett at flere har problemer med å få disse til å virke (meg inkludert).

Skrevet

Jaja, støtte for eSata har jeg ikke, så da får jeg vel bare tømme en av de gamle diskene mine over på den nye eksterne, og bruker den gamle til intensiv trafikk (videoredigering/opptak).

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...