mmm320 Skrevet 23. januar 2008 Skrevet 23. januar 2008 (endret) Skal reinnstalere pcen min, og lurer på den smarteste måten å slippe å innstalere f. eks office og photoshop på nytt etter at windows er innstalert på nytt? Grunnen til dette er at jeg ikke har innstalasjons cdene til mange programmer. Endret 23. januar 2008 av jorgen_re
myhken Skrevet 23. januar 2008 Skrevet 23. januar 2008 Skal reinnstalere pcen min, og lurer på den smarteste måten å slippe å innstalere f. eks office og photoshop på nytt etter at windows er innstalert på nytt? Grunnen til dette er at jeg ikke har innstalasjons cdene til mange programmer. Du kan ikke få i pose og sekk. Eneste mulighet er å bare oppgradere/reparere Windows. Men da får du ikke en helt ren installasjon og eventuelle problemer kan bli overført til den nye installasjonen. Skal du være helt sikker på at du har en helt ren installasjon, må du nok formatere c: disken din, legge inn Windows og alle programmene på nytt. Er nok ingen utvei, da du ikke kan kopiere office katalogen og legge den inn på nytt.
mmm320 Skrevet 24. januar 2008 Forfatter Skrevet 24. januar 2008 hva med programfil mappa til photohop? Går det å ta kopi av den å legge inn på nytt?
kjeklulf Skrevet 24. januar 2008 Skrevet 24. januar 2008 Nei. De aller fleste programmer legger inn filer også andre steder og oppføringer i registeret. Å bare kopiere en mappe med et program fungerer ikke.
endrebjo Skrevet 24. januar 2008 Skrevet 24. januar 2008 Å bare kopiere en mappe med et program fungerer ikke. Det kan fungere på små programmer (f.eks µTorrent og SciTE), men ikke på store programmer (programpakker) som Office og Photoshop.
mmm320 Skrevet 24. januar 2008 Forfatter Skrevet 24. januar 2008 ok greit å vite! Da blir det bare å *kremt, kremt* laste ned alt på nytt.
endrebjo Skrevet 24. januar 2008 Skrevet 24. januar 2008 OpenOffice er fritt og gratis, og som oftest like bra som MS Office (i noen tilfeller bedre også). Av bilderedigeringsalternativer har vi f.eks GIMP, men jeg vet ikke om det er fullt like avansert og kraftig som PS.
mmm320 Skrevet 25. januar 2008 Forfatter Skrevet 25. januar 2008 OpenOffice er fritt og gratis, og som oftest like bra som MS Office (i noen tilfeller bedre også).Av bilderedigeringsalternativer har vi f.eks GIMP, men jeg vet ikke om det er fullt like avansert og kraftig som PS. Holder meg til piratebay når det gjelder programmer. Som oftest er gratis programmer noe dårligere (min mening).
mmm320 Skrevet 25. januar 2008 Forfatter Skrevet 25. januar 2008 Det er productkeyen som står under pc på klistermerke jeg må forholde meg til ja?
Skagen Skrevet 25. januar 2008 Skrevet 25. januar 2008 Stenges grunnet brudd på retningslinjene #8: #8: Det er forbudt å komme med informasjon som kan lede til piratvirksomhet. Det er også forbudt å stille spørsmål som vil føre til informasjon som kan føre til piratvirksomhet, som f.eks. spørsmål etter CD-keys, no-CD-cracks og hvor man kan laste ned warez. Dette omfatter også spørsmål om hvordan bruke warez du har lastet ned fra nettet, samt diskusjoner om piratkopier og dets innhold. (Min uthevelse) Reaksjoner på moderering gjøres via PM/melding.
Anbefalte innlegg