Gå til innhold

AGP eller PCI (ikke PCIe)


covah

Anbefalte innlegg

Skrevet

Søstra mi har en eldre P4 2,6Ghz maskin med APG, problemet er bare at det bare er plass til et low-profile kort i den. Det beste AGPlow-profile kortet jeg finner er et GeForce 6200A (som jo ikke er så mye å rope hurra for). Det er derimot plass til vanlige PCI kort og jeg har funnet et ATI 2400 PRO kort som passer.

 

Hun bruker for det meste PCen standard windows greier, filmavspilling osv, men har kjøpt et spill til sønnen sin som krever litt mer enn det Matrox G400 kortet hun har i maskinen idag (hun er altså langtfra noen stor gamer).

 

Er det noen som har noen formeninger om hvilke av disse som vil passe best for henne? Gir et AGP nVidia 6200A mer ytelse enn et PCI ATI2400 pro kort? Eller som kanskje vet om noen kraftigere AGP low profile kort?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)
Ser du skriver det, men det kortet han linket til er faktisk det beste du får tak i med grensesnitt PCI, mm du leter litt mer enn det jeg gadd.

 

Jepp fant den linken fra deg gjennom 'Dell Dimension 3100' tråden. :p

Endret av OcMax
Skrevet
Ser du skriver det, men det kortet han linket til er faktisk det beste du får tak i med grensesnitt PCI, mm du leter litt mer enn det jeg gadd.

 

Jepp fant den linken fra deg gjennom 'Dell Dimension 3100' tråden. :p

 

:p....Ja stemmer det gitt når jeg tenker meg om... :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...