Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Dele internett med switch?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Du kan dele internett på en av maskinene, eller om du ikke vil at den ene pcen må stå på hele tiden for at du skal kunne være på internett kan du legge inn en liten linux-router-distro på en gammel pc om du har (486/pentium eller bedre) . Eller du kan kjøpe en router fra f.eks komplett.

Om du har tenkt å bruke en av pcene til å dele internett bør du bruke raspppoe slik at du kan bruke iis (ms sin internett sharing som følger med de nyeste windows versjonene).

Ja seff har jeg koblet utstyret riktig.... Ruter eller modem, jeg vet da faen, men jeg vet at det er 4 porter på den og når to maskiner er koblet til samtidig kan bare en være på net... Har ringt telenor og spurt... Derfor lurer jeg på om flere kan være på nett samtidig vis vi kobler en switch til routeren/modemet og kobler oss på switchen?

alså ikke så vanskelig å forstå. det er et modem som følger med, ikke router ( noe som du BURDE bruke). Mine erfaringer at internett sharing via win2000 eller xp med telenor er dritt. Ved alle mulige tilfeller uten router fikk aldri masking 2 internett med full hastighet, eller ikke engang halv hastighet. mens min pc funket som bare f... . endte med at jeg brøt 12 måneders kontrakten og fikk bluecom. slipper den fandens oppkoblinga til telenor. og deler med en vanlig hub nå

Ja seff har jeg koblet utstyret riktig.... Ruter eller modem, jeg vet da skitt, men jeg vet at det er 4 porter på den og når to maskiner er koblet til samtidig kan bare en være på net... Har ringt telenor og spurt... Derfor lurer jeg på om flere kan være på nett samtidig vis vi kobler en switch til routeren/modemet og kobler oss på switchen?

 

Det er et modem.

Du kan følge dt som står på denne siden og bruke ICS i windows for og dele.

 

http://www.pcworld.no/dataguiden/index.cfm...A03D59A7522EB50

Det du har er ikke en router, men et ADSL-modem med innebyd hub. Telenor levere ikke ADSL med router slik som de fleste andre ADSL-tilbyderne gjør. Når det gjelder deling av internett har det ingenting med om du har en hub eller switch.

 

 

Nåja, jeg vet vel bare om NGT som leverer routere som standard.

Jeg liker og ha et modem fordi jeg ønsker og ha mest mulig kontroll over routingen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...