Gå til innhold

msgboxresult.cancel på en InputBox?


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Går det an å finne ut om brukeren trykker cancel på en inputbox? (evt. X knappen oppi hjørnet)?

 

Og hvis ikke, få ut verdien selvfølgelig :p

Endret av Wubbable
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Snakker du om VB nå eller? InputDialog finnes ikke i .NET. Da må du lage selv (arve fra form). og sjekke på returverdi fra ShowDialog() og deretter hente ut data fra inputkontrollen din dersom DialogResult == DialogResult.OK

Skrevet

Snakker om vb.net

InputBox finnes....

 

Problemet er, jeg kan bare gjøre en ting med den... Hvis jeg sjekker om dialogresultatet er OK, hvordan henter jeg da verdien som brukeren skrev?

Skrevet (endret)

Hehe. Er så opphengt i C# om dagen at jeg glemmer at det finnes andre ting :p

 

Hvis det hadde fantes noe lignende i C#, ville jeg gjort det slik:

InputBox ib = new InputBox();
string result;
if (ib.ShowDialog() == DialogResult.OK)
   result = ib.InputText //Property

 

Uansett, slik gjøres det visstnok: http://www.developerfusion.co.uk/show/6/3/

 

Dersom brukeren trykker cancel, blir stringen tom. Du må altså sjekke om strengen er tom eller ikke.

Endret av xtc
Skrevet

@xtc: Joda, en kan faktisk bruke InputBox() i C#, men det forutsetter at en inkluderer en referanse til Microsoft.VisualBasic (ikke at en skulle ønske det).

 

Funksjonen InputBox() returnerer en tom streng når brukeren avbryter dialogboksen, og tekstboksens inndata ellers. Dermed behøver du bare å verifisere at returstrengen ikke er tom før du fortsetter:

Dim Response As String = InputBox("Skriv inn en tekst her", "Tittel")

 

' Forsikre oss om at brukeren har godtatt dialogboksen

If Response.Length > 0 Then

    ' Din kode her

End If

Skrevet
Med andre ord er InputBox noe gammelt VB-ræl som man bruker like lite som man bruker VbCrLf og slik dritt.

8960771[/snapback]

Og isteden for VbCrlf bruker man? :blush:

Skrevet

...Environment.NewLine

vbCrLf er Windows spesifikk, og funker KUN i windows.

Andre OS bruker vanligvis bare carriage return, eller line feed, istedet for begge to.

Dette er noe skrivemaskingreier, carriage return betyr at skrivehode må flyttes tilbake til utgangspunktet, som når det sier"Pling!" på gamle skrivemaskiner, og line feed er selvsagt at papiret må dyttes en linje opp.

Dette er selvsagt bare tull å kaste bort to byte for å fortelle, og det har det egentlig alltid vært.

Skrevet
Med andre ord er InputBox noe gammelt VB-ræl som man bruker like lite som man bruker VbCrLf og slik dritt.

8960771[/snapback]

Hvor lenge må vi leve med denne idioten? :cry:

 

:tease:

Skrevet

Heh, han liker ikke VB

 

Men uansett, droppet hele inputboxen, siden jeg endret krypteringssystemet totalt :p (samme kryptering, men annerledes login, you know ^^)

Skrevet

Ja, liker å holde det nytt :p

 

Endret også hele krypteringssystemet (DreamJournal) til et bedre ett, siden det gamle lagte nøyaktig samme krypterte stringer av samme tingen....

 

Mens nå får samme string, to forskjellige krypterte stringer :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...