Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

har en daemon kjørende ca hvert 10 sekund eller så som overvåker diverse tjenester.

er ute etter å resette en teller en gang i døgnet.

er det noen gode måter å gjøre dette på? tenkte på å ha opp en sjekk mot antall sekunder i et døgn, men fant det litt for uholdbart i lengden.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

det er en teller internt i programmet som teller hvor mange advarsler den har sendt. vil gjerne ikke at den skal sende mer enn X antall advarsler pr dag, derav en teller som teller opp hvor mange advarsler som har blitt sendt og at denne skal resettes en gang i døgnet.

Skrevet

Da skjønner jeg ikke hvorfor ikke du kan sjekke hvor lang tid som har gått. Du trenger jo bare sjekke hver gang det skal sendes en advarsel, og resette hvis det har gått mer enn et døgn.

Skrevet

Programmet skal sende ut advarsler, men ikke mer enn x pr døgn. Hvis man starter programmet kl. 23 kan det rekke å sende ut x advarsler. Når telleren blir resatt etter en time kan det sende x advarsler til, altså 2x i løpet av godt under et døgn.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...