Gå til innhold

Kulturo: Sunshine


Gjest beritellingsen

Anbefalte innlegg

Gjest beritellingsen
Skrevet

Omtrent hvert femte år kommer det en god science-fiction film som fører sjangeren videre, og resulterer ikke bare i god science-fiction film, men god film. "Sunshine" er ikke en av dem.

Les mer

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Morsomt med timingen til denne artikkelen! :) Forlatte nettop en venn av meg i byen som skulle gå og se Sunshine, og så kommer jeg hjem til denne artikkelen. Glad jeg ikke ble med han nå ;)

 

Uansett, veldig god og underholdende artikkel! Likte godt måten den ble fortalt på, selv om jeg ikke klarte å trekke like mye paraleller til andre filmer som Berit.

 

Blir nok verken sol ute eller inne for min del når det kommer til denne filmen..

Gjest beritellingsen
Skrevet (endret)

:) Tusen takk for tilbakemeldingene ihvertfall!

 

Har man sett mye sci-fi fra før, som "2001 - En Romodysse", "The Core", "Event Horizon", "Alien" eller "Red Planet" ser man hvor Boyle hentet mye fra til "Sunshine".

 

Akarno, så kult at du har brukerikon fra Magna Carta-spillet! Har du spilt det?

 

 

Mvh,

Berit

Endret av beritellingsen
Skrevet (endret)

Hepp

 

Fin anmeldelse som vanlig :)

 

Hmmm...

Hadde tenkt å se denne. Men er sannelig ikke sikker lenger.

Ser dog at andre har gitt den gode karakterer.

Nå er jeg typen som har fysikk og verdensrommet på maten ellers.

Men noe sier meg at Ellingsen kanskje har rett i sine observasjoner her...

 

Har vanskelig for å tro at man i disse dager når man satser så mye penger på en 'visuell' film tør å kjøre løpet skikkelig ut med nytenkende og intelligent sci-fi. Trenden er desverre å fortelle alt med teskje til under gjennomsnittlige 15-16 åringer som skal ha sin visuelle 'opplevelse' på kino.

Når du trekker frem en film som 'The Core' og en mix av effektive klisjeer fra de store (og i sin tid gode og nyskapende) sci-fi filmer, så er jeg stygt redd for at dette kan være en film å styre unna.

Greit, jeg har absolutt fantasi nok til å la meg bli underholdt av 'utagerende' fiksjon en gang i blant. Men jeg hater mildt sagt store logiske brister og hullete plot.

Hvis det på toppen av det hele blir forferdelig forutsigbart og tullete, så er det kanskje best å la være.

Endret av filter69
Skrevet

Ha! Som om jeg skulle skrevet det selv :)

 

Har man ikke sett Blair Witch Project(en del forvirret filming), Event Horizon og Red Planet, kan kanskje denne være seende, ellers blir det bare en suppe av de..

Skrevet
Bare litt OT.. vet noen hva musikken som spilles i traileren heter?

8378042[/snapback]

 

Om det er den insisterende fiolinmusikken, så er det vel temaet fra Requiem for a dream? Spille, så vidt jeg husker, av the Kronos eller Chronos Quartet.

Skrevet

Med tanke på at Kulturo gav The Fountain den samme skåren så må vel også denne sjekkes ut. :p

 

En kamerat av meg så den her om dagen og synes at den var veldig severdig. Godt å se at man har forskjellig smak i allefall.

Skrevet

Jeg har aldri opplevd masseflukt fra en kinosal, så enten brøt det ut brann eller så likte publikum filmen særs dårlig tenker jeg.

Selv under "The Black Dahlia" klarte jeg å holde meg i salen ut filmen (dog kun av respekt for de 15 personene jeg måtte ha brøytet meg forbi for å komme ut).

Skrevet (endret)

Håndverket er mildt sagt strålende. Den er også en av de mest "korrekte" science fiction-filmene jeg har sett.

Endret av LarsP
Skrevet

Lars, se til helvete å skjerpe deg. Det er en helt ålreit film, en helt okei actionfilm med interessant soldeliriumsstil, men noe mer var ikke filmen bortsett fra en remake av Alien :shrug:

 

Du får ikke komme på fest med sånne infantile holdninger som dette :p

×
×
  • Opprett ny...