TheHead Skrevet 26. desember 2006 Skrevet 26. desember 2006 Av en eller annen grunn, så havnet jeg i en diskusjon i går hvor vi endte opp med å finne navn på motordeler som begynner på bokstaven N 5(!) personer vridde hodet sitt uten å komme på en eneste del i en motor som begynner på denne bokstaven.... Dette vil før eller siden gå ut over nattesøvnen! Noen som har noen ideer, eller må vi bare kapitulere med konklusjonen "Det finnes ingen deler i en motor som begynner på N..."?
CrazyEagle Skrevet 26. desember 2006 Skrevet 26. desember 2006 Ååå! Skulle aldri lest denne tråden Hjernebry på det verste, hehe.
Rebel-Rider Skrevet 26. desember 2006 Skrevet 26. desember 2006 NTC (Negative Temperature Coefficient) sensor brukes bla til å måle innsugstemperaturen, vanntemperatur osv.. om du regner det som en del av motoren da.
Kong_Tom Skrevet 26. desember 2006 Skrevet 26. desember 2006 (endret) NTC (Negative Temperature Coefficient) sensor brukes bla til å måle innsugstemperaturen, vanntemperatur osv.. om du regner det som en del av motoren da. 7580630[/snapback] Det sier vel mer om hvilke type temperaturmåler som blir benyttet (om det er NTC eller PTC motstand i måleren). Det er ingen som sier at denne delen har røket? Da sier man temeraturmåleren i innsuget istede. Blir litt som å si nagler og nippeler, som det også helt sikkert er i en motor. Endret 26. desember 2006 av Kong_Tom
sedsberg Skrevet 27. desember 2006 Skrevet 27. desember 2006 (endret) Hmm.. Nav? Det som hjullagerene sitter i? Edit: Kanskje ikke en motordel, men det nærmeste motoren jeg kommer på som begynner på N. Nålelager! Endret 27. desember 2006 av sedsberg
TheHead Skrevet 27. desember 2006 Forfatter Skrevet 27. desember 2006 Ååå! Skulle aldri lest denne tråden Hjernebry på det verste, hehe. 7580407[/snapback] hehe... en liten følelse av hvorfor jeg startet denne tråden?
CrazyEagle Skrevet 27. desember 2006 Skrevet 27. desember 2006 Ååå! Skulle aldri lest denne tråden Hjernebry på det verste, hehe. 7580407[/snapback] hehe... en liten følelse av hvorfor jeg startet denne tråden? 7586482[/snapback] Ja, vær sikker Hehe. Har fortsatt ikke kommet på noe
eab Skrevet 28. desember 2006 Skrevet 28. desember 2006 nicasilforing.. hvis du vil regne det som en motordel.
KristianF Skrevet 28. desember 2006 Skrevet 28. desember 2006 NOS / Nitro Går jo gjennom motoren. Har tenkt siden du lagde tråden.. klarer ikke å tenke ut noen motordeler på N.
TheHead Skrevet 28. desember 2006 Forfatter Skrevet 28. desember 2006 nicasilforing.. hvis du vil regne det som en motordel. 7590481[/snapback] Hmm... Nicasilforing? Wtf? Nålelager, NPT bolt, nippel, nål, Nox 7590537[/snapback] Der har vi en på N: Nål Er det ikke noe som heter Nål og Sete i forgassere?
eab Skrevet 28. desember 2006 Skrevet 28. desember 2006 Nicasilforing er vel løse foringer som er satt inn i blokka, mest fordi de tåler høyere varme og er mer slitesterke enn sylinderveggen originalt. Men egentlig er det vel bare et belegg som legges utenpå og kan kanskje ikke kalles en fullverdig eller vanlig motordel. Biler med automatgir har somregel ikke nålelager/svinghjulslager (eller hva man vil kalle det), da converteren sitter rett i flexplata og ikke er opplagra inne i veiva slik som inngående aksling på en manuell girkasse. Jeg sliter med å finne normale motordeler med navn som starter på N
espkul Skrevet 30. desember 2006 Skrevet 30. desember 2006 nicasil er enlegering av nikkel og silikon=tåler sjukt mye varme og det er fleksibelt (tåler mye vibrasjoner m.m.) Hvordan funker et nålelager?
Lada2103 Skrevet 30. desember 2006 Skrevet 30. desember 2006 Det kan se slik ut: http://www.blaff.no/images/deler/starter-nalelager.jpg
TheHead Skrevet 3. januar 2007 Forfatter Skrevet 3. januar 2007 Tror vi gir opp hele greia, og slår oss til ro med at den eneste motordelen som begynner på "N" er "Nålelager"....
sedsberg Skrevet 5. januar 2007 Skrevet 5. januar 2007 (endret) nicasil er enlegering av nikkel og silikon=tåler sjukt mye varme og det er fleksibelt (tåler mye vibrasjoner m.m.) Hvordan funker et nålelager? 7609600[/snapback] Jeg tror ikke nikkel og silikon er så veldig slitesterkt. Nikkel og silisium derimot! (Silicon = silisium) Nålelager: Edit: Dette er bare én type. Finnes flere forskjellige typer. Endret 5. januar 2007 av sedsberg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå