Natasja Skrevet 21. desember 2006 Skrevet 21. desember 2006 Jeg har kjøpt ny mobil, og klør i fingrene etter å bruke den. Men er det sånn at den MÅ ligge på lading i 16 timer eller noe sånt? Eller spiller ikke det noe rolle for batteriet senere?
Bushmills Skrevet 21. desember 2006 Skrevet 21. desember 2006 Det er absolutt anbefalt. Visst du bare lader den opp litt og så bruker den, kan batteriet svekkes litt senere...
Natasja Skrevet 21. desember 2006 Forfatter Skrevet 21. desember 2006 Det er absolutt anbefalt. Visst du bare lader den opp litt og så bruker den, kan batteriet svekkes litt senere... 7551546[/snapback] Takk for svar... Kan jeg ta ut laderen, sette i sim-kort og sette i laderen igjen da?
Porcelina Skrevet 21. desember 2006 Skrevet 21. desember 2006 Jeg vil anbefale natasja å søke her på amobil på batteri og lade eller noe, det finnes en artikkel her om det med ladetid.. De gamle batteriene som var på f.eks 5110'en til nokia krevde en slik oppladning, mens nyere mobiler idag uansett stenger tilførselen til strøm når ikonet i displayet slutter å vise at telefonen lader.. så å ta den ut på det tidspunktet har ingen skade å føre.. Så får heller noen korrigere meg om jeg tar feil nå Gratulerer med ny telefon forresten!
Natasja Skrevet 21. desember 2006 Forfatter Skrevet 21. desember 2006 Jeg vil anbefale natasja å søke her på amobil på batteri og lade eller noe, det finnes en artikkel her om det med ladetid.. De gamle batteriene som var på f.eks 5110'en til nokia krevde en slik oppladning, mens nyere mobiler idag uansett stenger tilførselen til strøm når ikonet i displayet slutter å vise at telefonen lader.. så å ta den ut på det tidspunktet har ingen skade å føre.. Så får heller noen korrigere meg om jeg tar feil nå Gratulerer med ny telefon forresten! 7551707[/snapback] Takk for svar. Jeg fant artikkelen, Unngå batterifellene, og da ser det ut til at jeg kan bruke min nye telefon nå Og takk for gratulasjonen.
Gunder1 Skrevet 21. desember 2006 Skrevet 21. desember 2006 Hvis en liksom "reduserer" batterilevetiden hvis en ikke lader tlf min 16 timer første gang... Hvorfor er da mobilene som regel halvladet/ halvt på batteriindikatoren når en pakker den opp fra esken!
Porcelina Skrevet 21. desember 2006 Skrevet 21. desember 2006 Jeg vil anbefale natasja å søke her på amobil på batteri og lade eller noe, det finnes en artikkel her om det med ladetid.. De gamle batteriene som var på f.eks 5110'en til nokia krevde en slik oppladning, mens nyere mobiler idag uansett stenger tilførselen til strøm når ikonet i displayet slutter å vise at telefonen lader.. så å ta den ut på det tidspunktet har ingen skade å føre.. Så får heller noen korrigere meg om jeg tar feil nå Gratulerer med ny telefon forresten! 7551707[/snapback] Takk for svar. Jeg fant artikkelen, Unngå batterifellene, og da ser det ut til at jeg kan bruke min nye telefon nå Og takk for gratulasjonen. 7551737[/snapback] Forstår kløen din, fikk ny telefon igår selv.. klør rimelig godt i fingra etter å trøkke på den når en tar den ut av esken ja! Håper det hjalp ja.. God jul!
TheScirocco Skrevet 21. desember 2006 Skrevet 21. desember 2006 Det er absolutt anbefalt. Visst du bare lader den opp litt og så bruker den, kan batteriet svekkes litt senere... 7551546[/snapback] Nei nei.... Dagens telefoner leveres med Li-Ion eller tilsvarende batteriteknoligi. Lad den til den viser at den er ferdig ladet og kos deg med din nye telefon. Det er bare de gamle Ni-Ca og Ni-Me batteriene som måtte presses for å oppnå maks kapasitet...
Sigmund_Freud Skrevet 21. desember 2006 Skrevet 21. desember 2006 Dagens telefoner leveres med Li-Ion eller tilsvarende batteriteknoligi. Lad den til den viser at den er ferdig ladet og kos deg med din nye telefon. Det er bare de gamle Ni-Ca og Ni-Me batteriene som måtte presses for å oppnå maks kapasitet...Allikevel sier produsentene at man bør lade i 16 timer første gangen. Jeg sier derfor til kunder at anbefalt førstegangslading er 16 timer / til i morgen tidlig mens jeg på fritiden aldri lader en ny telefon lenger enn den tiden den bruker på å bli fulladet.
Dhack Skrevet 22. desember 2006 Skrevet 22. desember 2006 Er bare å bruke telefonen din ,) men når du lader den for første gang er det fornuftig å lade den til den er full da btw: gratulerer med ny telefon da
kremt Skrevet 10. februar 2007 Skrevet 10. februar 2007 Jeg sitter her med en Nokia 5300 som jeg nettopp har tatt ut av esken. Har nå satt inn simkort og batteri og den står nå på lading. Er ikke slått på enda. Tidligere var det snakk om å lade telefonene i 24 timer, men er det slik at dette ikke er nødvendig nå? Jeg vet ikke hvilken batteritype denne telefonen har men kanskje noen andre vet det? Holder det med å lade den i 3 timer eller til batteriladesymbolet forsvinner?
Ty4on Skrevet 10. februar 2007 Skrevet 10. februar 2007 Jeg sitter her med en Nokia 5300 som jeg nettopp har tatt ut av esken.Har nå satt inn simkort og batteri og den står nå på lading. Er ikke slått på enda. Tidligere var det snakk om å lade telefonene i 24 timer, men er det slik at dette ikke er nødvendig nå? Jeg vet ikke hvilken batteritype denne telefonen har men kanskje noen andre vet det? Holder det med å lade den i 3 timer eller til batteriladesymbolet forsvinner? 7911218[/snapback] Det skal holde PS: Du kan også ta telefonen av ladning når den f.eks. er på halv.
kremt Skrevet 10. februar 2007 Skrevet 10. februar 2007 Det skal holde PS: Du kan også ta telefonen av ladning når den f.eks. er på halv. 7911311[/snapback] Den er god! Kommer nok ikke til å ta av laderen og skru den på før den er på fullt batteri, men ellers tusen takk for hjelpen
Βlur Skrevet 10. februar 2007 Skrevet 10. februar 2007 Jeg siterer meg selv fra en annen tråd om førstegangs mobiltelefonlading: Jeg kan sette strek under at mobiltelefonen kan tas i bruk straks du kjøper den. Det trengs ingen spesiell førstegangslading. Lithium-Ion-batteriene som brukes i så godt som alle mobiltelefoner i dag, får ikke bedre eller dårligere kapasitet om du ikke lader det lenge første gangen eller om du lader før du starter å bruke mobiltelefonen. Du kan lade telefonen så kort eller lenge du vil, så ofte du vil og det har ikke noe å si om laderen er plugget i telefonen når batteriet er fulladet. Min kilde. 7658926[/snapback]
Stor Oddnoga Skrevet 10. februar 2007 Skrevet 10. februar 2007 http://www.nettavisen.no/it/article889559.ece
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå