zatux Skrevet 26. oktober 2006 Skrevet 26. oktober 2006 Greit nok Microsoft har en, men vill heller kjøpe is for pengene. Finnes det noe exchangeserver som gjerne er åpen kilde og som duger under linux? Slipper jo i tillegg å sette opp en windows server (asj!). På forhånd takk. :-)
LessThanJake Skrevet 26. oktober 2006 Skrevet 26. oktober 2006 Driver ikke med slikt, men er ikke hula noe tilsvarende da?
kyrsjo Skrevet 27. oktober 2006 Skrevet 27. oktober 2006 Kan man ikke bare sette opp en standard IMAP-server eller noe, og evt. legge til en eller annen kalender-server?
abcd423417984 Skrevet 27. oktober 2006 Skrevet 27. oktober 2006 http://www.zimbra.com/ Den funker ganske bra. Har selv brukt den.
zatux Skrevet 29. oktober 2006 Forfatter Skrevet 29. oktober 2006 (endret) Glimrende, poenger er å synkronisere epost på mobil <-> epost på pc-klient.. Får se hva jeg får til da. :-) Takker så meget. EDIT: Ja, også kalender da. Endret 29. oktober 2006 av torvald
zatux Skrevet 29. oktober 2006 Forfatter Skrevet 29. oktober 2006 http://www.zimbra.com/ Den funker ganske bra. Har selv brukt den. 7166506[/snapback] Brukt den der for Ubuntu eller? Jeg er mest kjent med ubuntu, og kunne godt tenk meg å lastet ned å prøvd den. Med tanke på at det bare var BETA.
iChristian Skrevet 29. oktober 2006 Skrevet 29. oktober 2006 Kan man ikke bare sette opp en standard IMAP-server eller noe, og evt. legge til en eller annen kalender-server? 7164573[/snapback] Det ville jo ikke gitt den samme totalen da...
comicz Skrevet 29. oktober 2006 Skrevet 29. oktober 2006 OpenXchange er en mulighet, ellers er det IMP eller Hula... Hula har kalenderfunksjonalitet, evt. kan f.eks. Cosmo gi deg kalender(Cosmo er ikke helt i mål enda, har f.eks ikke LDAP-støtte, men om dette er til et lite antall brukere/deg selv er det ikke noe problem...). Bedework er også en kalenderserver, men hvorfor den er så jævla diger og tung som den er er for meg et spørsmål... Lomz: Jo, det gir samme totalen. Du kan få mailprogrammet ditt til å snakke med både IMAP-tjeneren og kalender-tjeneren.
Torbjørn Skrevet 29. oktober 2006 Skrevet 29. oktober 2006 Jeg har utelukkende gode erfaring med Open Xchange, imap og smtp setter du opp uavhengig av exchange serveren.
DJViking Skrevet 29. oktober 2006 Skrevet 29. oktober 2006 Noen som har prøvd Courier Mail server? Det står at den også støtter Groupware. http://www.courier-mta.org/
comicz Skrevet 30. oktober 2006 Skrevet 30. oktober 2006 Torbjørn: Jeg har opplevd litt problemer med OpenXchange til tider, men fungerer jo egentlig rimelig greit.
Torbjørn Skrevet 30. oktober 2006 Skrevet 30. oktober 2006 Hmm.. vi brukte versjon 0.8.0-6, noen rapporterte at de iblant ikke fikk den tilgangen de trengte til kalender events, ellers har det fungert meget bra. hvilke problemer hadde dere?
Flums Skrevet 30. april 2007 Skrevet 30. april 2007 Kan absolutt anbefale Zimbra, den er rålekker både som webklient, i outlook og på mobilen. Sync mot mobil med kontakter etc er noe man aldri går vekk fra når man har begynt med det! Zimbra leveres som Open Source (uten mobil etc) Telsys AS leverer full Zimbra til norske kunder
Stoltenberg Skrevet 8. mai 2007 Skrevet 8. mai 2007 (endret) Jeg er på utkikk etter et program for ubuntu som kan kommunisere med en outlook calendar på en ms exchange server. Noen som har peiling? Endret 8. mai 2007 av BagBiter
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå