Irminsûl Skrevet 10. juli 2006 Skrevet 10. juli 2006 Jeg har hatt en harddisk (HD1) som jeg har brukt WinXP på i en god stund nå, men kjøpte nylig en ny harddisk (HD2). Jeg installerte samme Windows-versjon på HD2 uten å formatere HD1, og nå står den gamle installasjonen som c:, mens den nye er e:. Hvordan bytter jeg, slik at den nye harddisken (HD2) blir c:? Burde jeg ha formatert HD1 først? Jeg valgte å ikke gjøre det siden det ville gjøre overføring av gamle filer mye vanskeligere. Jeg har lagt merke til at enkelte programinstallasjoner nå har "c:\..." som default, mens andre skjønner at det er e: som gjelder.
efikkan Skrevet 10. juli 2006 Skrevet 10. juli 2006 Hei! Sørg for at du har den nye harddisken som første harddisk. Jeg vil anbefale at du formatérer og legger inn Windows på nytt, men det er mulig å fikse med for eksempel Partition Magic. Hilsen, efikkan.
Irminsûl Skrevet 10. juli 2006 Forfatter Skrevet 10. juli 2006 (endret) Jeg har HD2 (ny) som master, og HD1 (gammel) som slave. Jeg vet ikke om jeg gidder å kjøpe Partition Magic kún for det... I tillegg så må jeg legge en del gigabyte over på DVD-er for å beholde filene mine, hvis jeg skal formatere HD1. Det er så jævlig kjedlig å kjøpte ny harddisk for å formatere, installere OS på nytt, og alt det dritet... Lenge siden jeg har behøvd å gjøre det. Endret 10. juli 2006 av Monster
Hårek Skrevet 11. juli 2006 Skrevet 11. juli 2006 Du valgte litt feil måte å gjøre det på. Du skulle ha koblet ut den gamle disken da du installerte på den nye. Etterpå kan du koble til den gamle igjen. Tror det er svært vanskelig å rette opp slikt i ettertid. Hvis du kobler vekk den gamle nå så vil antagelig ikke den nye boote?
Irminsûl Skrevet 11. juli 2006 Forfatter Skrevet 11. juli 2006 Du valgte litt feil måte å gjøre det på. Du skulle ha koblet ut den gamle disken da du installerte på den nye. Etterpå kan du koble til den gamle igjen. Ja, det virker smart--skal gjøre det. Jeg hadde uansett ikke installert mer enn hovedkortdrivere, enda. Det var et slikt svar jeg var ute etter. Takk. Tror det er svært vanskelig å rette opp slikt i ettertid.Hvis du kobler vekk den gamle nå så vil antagelig ikke den nye boote? 6470643[/snapback] Mulig. Forresten, noen som vet om det kan bli problemer med brukerlisenser, siden jeg kommer til å ha gå litt frem og tilbake mellom installasjonene før den nye harddisken er "perfekt"? Jeg tenker da først og fremst på Windows og Norton IS 2006 (jeg installerer alltid virusbeskyttelse ASAP)?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå