Gå til innhold

Ekstern HD med Firewire. Treg overføring?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har akkurat tatt i bruk en WD 120Gb SE (8Mb cache) som er montert i et Datafab kabinett med innebygd interface både for Firewwire og USB 2.

 

Foreløpig har jeg ikke USB 2 til den bærbare, så jeg bruker et Firewirekort fra Tekram Maskinen er en HP Omnibook 6100 med PIII 900MHz CPU, 256 Mb RAM og 20Gb HD.

 

Jeg syntes i utgangspunktet at det går ganske tregt mellom ekstern HD og maskin. WD HD`n er partisjonert i to enheter, heholdsvis 70Gb og 40Gb. Formatert i NTFS.

 

OS`et er WinXP Pro med servicepack 1

 

Er det noe som tyder på at jeg har gjort noe galt? Hva skal jumperen på HD`n stå på,og eventuelt hvordan kan jeg sjekke om hastigheten på dataoverføringen er korrekt?

 

Alle svar taes i mot med takk!

 

[ Denne Melding var redigert av: Predecessor på 2002-10-12 07:40 ]

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har akkurat samme greiene jeg oxo. Er usikker på hva som er problemene, men det kan jo være at harddisken i den bærbare er treg..

 

Har Dell 8200 jeg.

 

Har hørt noe om noe.. Mulig at det er firewire løsningen i kabinettet...

 

 

H.

Skrevet

Du nevner ikke hvor tregt det går, men som nevnt over så vil jeg tro at det er disken i den bærbare som nok er synderen, de fleste leveres vel med bare 4200rpm tror jeg?

Skrevet

Diskytelsen begrenses noe av FireWire-grensesnittet, men man skal vel normalt få over 20 MB/Sek. Kjører WD1200BJ i ADS-kabinett mot Audigy-lydkortets FW-kontroller, og får ca. 25 MB/s.

 

USB 2.0 vil maks. gi ca. 15 MB/sek. Altså dårligere ytelse selv om hastigheten i teorien er bedre enn Firewire....

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...