iCodden Skrevet 21. mai 2006 Skrevet 21. mai 2006 Hei, jeg har Windows Xp home edition lisens på en Fujitsu Siemens PC i dag. Skal oppgradere flere komponenter i pcen som hovedkort, cpu, harddisk og ram. Hvordan flytter jeg den registrerte lisensen fra min nåværende pc til den nye? Jeg har produktnøkkelen.
MrLee Skrevet 29. mai 2006 Skrevet 29. mai 2006 du installerer enkelt og greit windows xP på din nye harddisk. Begynner den å krangle på produktaktivering, følg instruksjoner som vises på skjermen (ang. tlf. nummer du skal ringe o.s.v..)
xanonymx Skrevet 29. mai 2006 Skrevet 29. mai 2006 Litt offtopic. Jeg har hørt at det ikke skal gå an å gjøre det med Vista. Slik at operativsystemet hører til hovedkortet, så bytter du hovedkort er du nødt til å kjøpe nytt operativssystem. Stemmer dette? Det vil jo være ganske idiotisk spør du meg.
nomore Skrevet 29. mai 2006 Skrevet 29. mai 2006 Litt offtopic. Jeg har hørt at det ikke skal gå an å gjøre det med Vista. Slik at operativsystemet hører til hovedkortet, så bytter du hovedkort er du nødt til å kjøpe nytt operativssystem. Stemmer dette? Det vil jo være ganske idiotisk spør du meg. 6200336[/snapback] Slik er den den dag i dag også, med OEM lisens. Teit ja, men slik er det.
nahojdat Skrevet 29. mai 2006 Skrevet 29. mai 2006 Litt offtopic. Jeg har hørt at det ikke skal gå an å gjøre det med Vista. Slik at operativsystemet hører til hovedkortet, så bytter du hovedkort er du nødt til å kjøpe nytt operativssystem. Stemmer dette? Det vil jo være ganske idiotisk spør du meg. 6200336[/snapback] Slik er det visst også med XP nå.. Ikke det at jeg får testet slikt, rører ikke "ferdigbygd" fra de store produsentene med en ildtang..
iCodden Skrevet 29. mai 2006 Forfatter Skrevet 29. mai 2006 Jeg har hørt at det går med Windows Xp bare at jeg må ringe elle kontakte microsoft på mail, stemmer det?
p@ge Skrevet 29. mai 2006 Skrevet 29. mai 2006 Hei, jeg har Windows Xp home edition lisens på en Fujitsu Siemens PC i dag. Skal oppgradere flere komponenter i pcen som hovedkort, cpu, harddisk og ram. Hvordan flytter jeg den registrerte lisensen fra min nåværende pc til den nye? Jeg har produktnøkkelen. 6147688[/snapback] hvis den er en Fujitsu Siemens OEM lisens, da nytter de ikke å ringe til microsoft, da må du ringe til Fujitsu Siemens
iCodden Skrevet 29. mai 2006 Forfatter Skrevet 29. mai 2006 Ok, men bare det går så er det greit for meg. Litt kjipt å kjøpe ny lisens når jeg har en
Gjakmarrja Skrevet 29. mai 2006 Skrevet 29. mai 2006 Du følger veiledningen i aktiverings vinduet, velger via telefon. Så forklarer du at hovedkorte ditt har du byttet 3 ganger på grunn av "deffekt/et eller annet"... du ble tilbydt modellen hakket over siden den fungerer bedre og er problem fri. Funket for meg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå