Nuppis Skrevet 1. mai 2006 Skrevet 1. mai 2006 (endret) Våkna inatt av at strømmen gikk.. gikk ned å slo på sikringa igjen, men den gikk igjen.. så tok jeg ut kontakta til pc`en, å da gikk ikke sikringa.. men ide jeg satte i kontakta til pc`en så gikk den igjen, men ikke om jeg skrudde av på strømforsyninga... så jeg tok ut strømforsyninga av pc`en å la den på bordet, satte i kontakta, å vips der gikk sikringa igjen.. noen som vet hva som kan ha skjedd med min kjære psu? og har noen komponenter i pc`en tatt skade av dette? og kan noen av komponentene være grunnen til døden av PSU? Endret 1. mai 2006 av Nuppis
Beinet1 Skrevet 1. mai 2006 Skrevet 1. mai 2006 Enkelt svar: Du må ha ny PSU Tviler på at noen av de andre komponontene har tatt skade av dette, men jeg har opplevd å ta knekken på harddisken etter kortsluttning i PSU.
Nuppis Skrevet 1. mai 2006 Forfatter Skrevet 1. mai 2006 ny psu er bestilt.. men skjønner ikke hvorfor det skjedde... menmen..
themanfrom Skrevet 1. mai 2006 Skrevet 1. mai 2006 La meg gjette: Dette handler om en Qtec psu? Eller den du har i signaturen?
Complexity Skrevet 1. mai 2006 Skrevet 1. mai 2006 Tror du burde endre emnetittel siden den er litt imot 3-ords-regelen
roffan Skrevet 1. mai 2006 Skrevet 1. mai 2006 det med at strømmen går kan også være sikringen, har man for mye strøm på samme sikring så går den.... Sånt noe burde man også sjekke
Zeph Skrevet 1. mai 2006 Skrevet 1. mai 2006 det med at strømmen går kan også være sikringen, har man for mye strøm på samme sikring så går den.... Sånt noe burde man også sjekke 6022151[/snapback] Det er riktig, men når han plugger i straumforsyningen trekker den ikkje stort, du må slå på maskina og bruke komponentene før straumen går opp. Og ein PC trekker uansett ikkje så mykje, 0,5 til 1 ampere kanskje. Derfor er det nok kortslutning i enheten som er årsaken til at sikringen går. Kan være jordfeil, men han veit nok forskjellen på sikring og jordfeilvern.
Nuppis Skrevet 2. mai 2006 Forfatter Skrevet 2. mai 2006 heh, var nok ikke for mye belastning.. menmen, åpna den igår å så noen komponenter som var svidd, å kjøleribbene hadde spenning, så noe galt var det iallefall.. ny strømforsyning står i pc'en nå..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå