Gå til innhold

Hva gjør man med ISO filer?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

ISO filer er image fil av en cd plate eller dvd plate.

 

Får å få det brukbart må du brenne ut iso filen på en cd/dvd alt etter hva iso filen er laget i fra, med f.eks Nero.

 

Du kan også benytte noe som heter Deamon tools og slippe å brenne cdene.

Endret av sesteen
Skrevet
Hei. Jeg har fått et par programmer i ISO format. Hva er egentlig det og hva gjør jeg med det for å kunne bruke de?

5825312[/snapback]

OT:Helst ikke si mer. Det er imot retningslinjene her på forumet :)

 

En ISO fil kan du åpne med programmet Daemon Tools eller Alchohol52%. Man kan også brenne det på en CD som .ISO.

Live CD av forskjellige Linuxs distroer er av dette formatet.

Skrevet
Hvis det er en lovlig .iso fil, finner du som regel veiledning til åpning av den der du fant fila.  Tenker da på linux isoer.

5825779[/snapback]

 

Men nå spurte han her, så da kan vi vel like så godt svare han?

 

Trenger vi virkelig folk som skal hinte til at folk spør om hjelp til ulovlige ting, bryter reglene? Vi veit det, så du trenger ikke si fra om sånt støtt og stadig!

 

Som nevnt over så kan man bruke f.eks Deamon Tools til å mounte cd'ene..

 

Deamon tools setter opp en (du kan velge flere hvis ønskelig) virtuell cd/dvd spiller på min datamaskin, og når du laster inne iso filen i deamon, så vil cd'en komme opp som om den sto i maskinen.

 

Mvh Propaganda :)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
×
×
  • Opprett ny...