culexus Skrevet 20. mars 2006 Skrevet 20. mars 2006 Endelig er Xbox 360 hacket og vi trenger ingen chip for å få det til. Her har dere oppskrifta. http://www.kev.nu/360/dvdshort.html Nyheter finner dere på www.xbox-scene.com www.xboxhacker.net/index.php http://www.teamxecuter.com/ På Teamxecuter finner en nokk mye stuff om hvordan dette skal gjøres, håper noen våger å teste dette ut, for min del er jeg ikke så dyktig med software så jeg lar meg vente en uke og to til det finnes en god guide. Konge:dribble: Ventet lenge på dette.... Er jeg den første som legger innlegg om dette?
culexus Skrevet 20. mars 2006 Forfatter Skrevet 20. mars 2006 Okey.. uansett god nyhet... jeg var to dager for treig da eller noe...hehe
Spillarkivet Skrevet 20. mars 2006 Skrevet 20. mars 2006 Syns jeg så litt assembly-kode på den første linken din jeg. Det vekker minner fra et visst skoleprosjekt og en bootdisk Liker å spille med originale spill jeg. Tar seg bedre ut i samlinga mi også
culexus Skrevet 20. mars 2006 Forfatter Skrevet 20. mars 2006 Liker å etter ligne orginaler jeg... Det er jo lov så hvorfor ikke...
texaco Skrevet 20. mars 2006 Skrevet 20. mars 2006 det som kom ut idag og som er meget positivt er at Team Xecuter vil lage et enkelt flash and go program, der man kobler dvdromen til pcen. starter programmet som henter ut nøkkelen for å så patche den modifiserte firmwaren og laste denne inn i dvdromen.
culexus Skrevet 20. mars 2006 Forfatter Skrevet 20. mars 2006 Hehe flottings, det er den jeg vil vente på, i mens får jeg få tak i en volt regulator og lage over gang til strøm og slikt.. Å gleder meg vilt... ser det begynner å komme en god del spill på news serveren... Helt max,, bedre en julaften dette:) Må låne meg en maskin med sata i og... har bare lappi og kun ide kontroller.. huff..
Fnix Skrevet 20. mars 2006 Skrevet 20. mars 2006 1 positiv ting for de med den gamle bråkete versjonen. De har jo ikke hacket den nye versjonen enda. Er den nye sikkrere ? Blir vel enkelt for MS å ødlegge denne hacken via live kan jeg tenke meg.
culexus Skrevet 20. mars 2006 Forfatter Skrevet 20. mars 2006 Kjøpte min på lanserings dagen her i norge og kommer ikke til å starte den opp med live igjenn... helt klart... den er også gått ut så det passer bra..
Handl3vogn Skrevet 20. mars 2006 Skrevet 20. mars 2006 Alltid best med Versjon 1.0 når det gjelder konsoller. De er alltid lettest og Hacke selv om de kanskje bråker litt mer en nyere versjoner
whom Skrevet 20. mars 2006 Skrevet 20. mars 2006 Er det ulovlig å hacke xboxen i Norge og spille av backupen av spillet ditt? Ulovlig eller ei, gode nyheter. Planen blir vel å vente litt før jeg gjør samme inngrep og jeg kan spille NFS igjen. Xboxen har påført originalplaten en god ripe, så blir isåfall til at jeg kopierer fra en venn. Er allikevel redd for at Live! vil avsløre det på et vis gjennom updates. Så jeg lar være med å kjøre eventuelle oppdateringer\aksessere live! slik at jeg ikke pluttselig ender opp med en versjon som ikke skulle takle FW-fiklingen.
culexus Skrevet 20. mars 2006 Forfatter Skrevet 20. mars 2006 Det blir vel nesten som på sony sin psp. men de har vel hacket de fleste firmwarene der og etter hvert..
Fnix Skrevet 20. mars 2006 Skrevet 20. mars 2006 Syntes det virker som mye mer slit enn hva det er verd for øyeblikket, spesielt når man må lage en egen strømkilde. Oppdateringer til xboxen kommer jo inn via nye spill og.. Men det ser ut som det er enklere enn modchip'er da..
texaco Skrevet 20. mars 2006 Skrevet 20. mars 2006 Syntes det virker som mye mer slit enn hva det er verd for øyeblikket, spesielt når man må lage en egen strømkilde. Oppdateringer til xboxen kommer jo inn via nye spill og..Men det ser ut som det er enklere enn modchip'er da.. 5785501[/snapback] Man trenger ikke egen strømkilde, bare la det være koblet til xboxen.
culexus Skrevet 20. mars 2006 Forfatter Skrevet 20. mars 2006 Det er vell ikke så lett som en tror, en må vell ha utstyr for å flashe firmwaren med og etter som jeg forstår... håper det kommer en god guide og løsning på dette om noen dager.. vist dere registrere dere på forumet til teamxecuter og leser litt så ser en hva en må kunne og gjøre..
texaco Skrevet 20. mars 2006 Skrevet 20. mars 2006 ja nå er det jo slik at det er ingenting som er ferdig ennå, selve firmwaren er så vidt jeg vet ikke gitt ut offentlig av TheSpecialist. Men blir spennende og se hva som dukker opp den neste måneden.
Mala Skrevet 21. mars 2006 Skrevet 21. mars 2006 Æææ etter å ha sett den manualen, så trur eg at eg droppe noen form for modding foreløpig
Doogle Skrevet 21. mars 2006 Skrevet 21. mars 2006 (endret) En må vel regne med at eventuelle modifiseringer vil bli nullifisert av Live med jevne mellomrom. Og en 360 uten tilgang til Live (for de som vil modde den og for sikkerhets skyld kjøre offline) er jo rimelig kjedelig i mine øyne. Med tanke på hvordan 360'en er fysisk bygd opp så tviler jeg sterkt på at modding/lodding/herjing nede i den vil være noe hvermansen driver med; det er noe helt annet enn å åpne den gamle Xboxen. Du skal holde tunga i rett munn (eller hva det heter ) for ikke å gjøre noe dumt - særlig hvis du skal følge 'manualen' som det linkes til i startinnlegget. Glem heller ikke at enhver garanti går føyken så snart du åpner den... Endret 21. mars 2006 av Doogle
EssspeN Skrevet 21. mars 2006 Skrevet 21. mars 2006 Dette må testes men er enig at xbox360 uten live = søppel.
BlastyTrasty Skrevet 21. mars 2006 Skrevet 21. mars 2006 Går vel kansje an å kjøpe inn en ekstra DVDrom som man fyrer moddet FW inn i - og så kjører orginal DVDrom mot Live? Mulig mulig... Mye tukling, men - tror jeg venter til det kommer en chip som enten kjører orginal FW, eller moddet FW
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå