Gå til innhold

Problemer etter oppgradering til AthlonXP


Anbefalte innlegg

Skrevet

Oppsett:

Aopen HQ08 tower

AthlonXP 1800+

Abit KX7-333

256MB "NoName" PC2700 DDR-Ram

3DBlaster GF4 4200

IBM 75GXP 45GB Harddisk

Maxtor 20GB Harddisk (ATA-100)

Aopen 52X CD-rom

12X Cd-Brenner (husker ikke merket)

 

Problemstilling:

En kamerat av meg har en del problemer med maskinen sin (den beskrevet over). Når man trykker på power-knappen på kabinettet, starter den og stopper etter et par sekunder. Man kan slå på maskinen utallige ganger og det er likedan hver gang. Men - hvis man holder inne reset-knappen etter å ha slått den på, starter den som oftest (men ikke alltid).

Har prøvd alt relevant ang. BIOS, flytting av minnebrikker, koblet ut alt utenom det aller mest elementære(for å sjekke om det er for lite strøm) og sjekket alle ledninger etter brudd, evt. kortslutning. Nada.

Derfor henvender jeg meg her, i håp om at noen skal ha lignende erfaringer eller i beste fall løsninger.

 

PS! Problemene oppsto først når han satte i nytt HK, pros, minne og skjermkort.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Høres kanskje ut som det er psu`en som det er noe galt med, Hadde samma problemet en gang, så bytta jeg bare strømforsyninga; Har du prøvd med et annet kabinett?

Skrevet

Han bruker 300W PSU, ja. Så dere tror det er strømforsyningen som er herpa? Blir vel noen lapper det... =/ Men - skal teste maskinen med en annen PSU og se da. Takk for all hjelp!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...