Chrisss Skrevet 26. oktober 2005 Skrevet 26. oktober 2005 alle ny cpu hovetkort har Cool 'n' Quiet hva er det a?:S
FenrisC0de Skrevet 26. oktober 2005 Skrevet 26. oktober 2005 Cool N Quiet er en teknologi som er tilstedet i de nyere AMD prosessorene, som, hvis aktivert, gjør at prosessoren tilpasser ytelsen sin til den type applikasjoner som kjøres. Feks, sitter du å skriver i Word, så vil prosessoren kjøre på en lavere klokkehastighet, noe som gjør at den vil utvikle mindre varme og bruke mindre strøm. PS: google er din venn!
Chrisss Skrevet 26. oktober 2005 Forfatter Skrevet 26. oktober 2005 oki... Tunsen takk så det er bra ha på det da..
Stigma Skrevet 26. oktober 2005 Skrevet 26. oktober 2005 Det spørs litt hva du skal bruke maskinen til. Selv om cool&quiet klarer å tilpasse klokkefrekvensen på CPU veldig raskt til nye behov, så kan det oppstå littegrann mindre ytelse i visse applikasjoner som følge av dette. For en typisk gaming-maskin som vanligvis ikke står på så mye uten å være i bruk likevel, så er det ikke nødvendigvis bare bra å ha på. For en server eller arbeidsmaskin derimot, spesielt om den står på nærmest 24/7, så er denne featuren utrolig fin å ha. Du kan redusere strømforbruket (og dermed også temperaturer) med veldig betydelige mengder. For min server som står i kjelleren og ikke gjør noe store deler av dagen, så betyr cool&quiet en prosentmessig stor besparelse i strøm, samt mindre uønsket varme =) -Stigma
Sigurd2 Skrevet 26. oktober 2005 Skrevet 26. oktober 2005 Dersom du skal klokke, kommer du lengre ved å slå funksjonen av.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå