Gå til innhold

Hvordan innstallere DVD-brenner?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hallo!

 

Tiden er nå kommet for at _Ferrari_ skal putte noe nytt inn i datamaskinen sin! Jeg skal sette inn en DVD-brenner. Og da lurer jeg selfølgelig på hvordan jeg skal "innstallere den." Jeg skjønner hvordan jeg skal fysisk sette den inn i maskina, og hvilke kabler jeg skal putte inn. Men hva må jeg gjøre for å få den til å virke?

 

Mvh

_Ferrari_

Videoannonse
Annonse
Skrevet

normalt ikke noe spesielt annet enn å legge inn brenner-software som støtter dvd-brenning med den brenneren du har kjøpt... nyere versjoner av nero fungerer som regel utmerket ;)

Skrevet

Okei, jeg har Nero 6 så då gar det greit? Men vil den dukke opp i Windows og slike ting uten at jeg trenger noe som helst? Trenger jeg bare skru den inn, sette i strøm og IDE kabel, også kan jeg bare bruke den? Det høres nesten for godt ut til å være sant..

Skrevet

Bak på brenneren/DVD-ROM'en, på siden av den brede IDE kontakten (motsatt side av strømkontakten) er det parvise sett med metallpinner og en liten plastikk bit som man flytter.

 

Sett den på DVD-ROM'en slik:

 

:I:|IDE kontakt|Strøm| (slave)

 

Og den på DVD-Brenneren slik:

 

::I|IDE kontakt|Strøm| (Master)

 

Står begge slik:

 

::I

 

::I

 

eller slik:

 

:I:

 

:I:

 

Blir det konflik og ting vil ikke virke som du merket :)

Skrevet

Ja, det med jumpere vet jeg. Den skal være slave her. Den skal erstatte en CD-brenner. Stiller den på det samme som den.

 

DVD-brenneren fungerer som spiller også den?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...