I.A.G. Skrevet 8. juni 2005 Skrevet 8. juni 2005 (endret) Jeg har en DVD-brenner (BENQ DVD DUAL DW1610). Problemet er at når jeg setter inn en tom DVD -/+R, skjer det ikke noe, den oppfører seg som om det ikke skulle vært noe der i det hele tatt. Når jeg prøver å brenne noe, sier den at det ikke finnes noen plate i spilleren. Alle andre plater klarer den helt fint. Den klarte å finne en DVD-R en gang, da jeg tok ut plata og satt den inn igjen, men det virket nærmest tilfeldig, det har ikke virket siden. Den har virket før, dette begynte å skje etter at jeg hadde installert PC-en på nytt. Noen som vet hva det kan komme av, og/eller hva som kan være en løsning? Har prøvd å installere driveren på nytt, det hjalp litt, for før det kunne den ikke lese vanlige DVD-er eller DVD+/-RW-er heller. En merkelig feil, håper ikke det er noe galt med selve brenneren. Håper noen kan hjelpe... Endret 8. desember 2005 av I.A.G.
OC-Freak Skrevet 8. juni 2005 Skrevet 8. juni 2005 1: Kan skyldes dårlig IDE driver (f.eks Nvidia nforce IDE drivere) 2: Kan i enkelte tilfeller skyldes programvare av typen "ATIP gjemmere" som hjelper på å spille kopier av kopibeskyttede spill. Noen eks: CloneCD, Alcohol xxx%, daemon tools. 3: Oppdater firmware til siste versjon fra Benq. 4: Oppdater brenne programvare til siste versjon.
I.A.G. Skrevet 8. juni 2005 Forfatter Skrevet 8. juni 2005 1: Kan skyldes dårlig IDE driver (f.eks Nvidia nforce IDE drivere) 2: Kan i enkelte tilfeller skyldes programvare av typen "ATIP gjemmere" som hjelper på å spille kopier av kopibeskyttede spill. Noen eks: CloneCD, Alcohol xxx%, daemon tools. 3: Oppdater firmware til siste versjon fra Benq. 4: Oppdater brenne programvare til siste versjon. Det funket å oppdatere firmware. Takk for tipset!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå