Gå til innhold

Ukas tilbud på PSData


_tHokA_

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Ser at PSData har noen minnebrikker til en billigere penge nå.

Selv sitter jeg med de billigste PC3200 DRR minnebrikke man får på Komplett.no (Twinmos brikker, 2stk à 256MB). Selv har jeg ikke alt for mye penger til PC nå, men de minnebrikkene PSData selger ser litt fristende ut. Men er de så "bra" som de jeg har nå? Vil jeg merke noe forskjell ifra det jeg har nå til de nye GEiL brikkene?

 

F100689.jpg

 

Geil 512MB DDR PC3200 400MHz Value CL2,5 5ns Aluminium Heat Spreader 2,5-2,8V

 

Aluminum Heat Spreader

GeIL 5ns Chips

CL 2.5 7-4-4 2T Timings

400(200x2)MHz

184 Pin Dimm

6 layer ultra low noise PCB

The Geil has enhanced SPD for Dual Channel DDR motherboards.

Backed by a lifetime warranty, this product symbolizes dependability.

 

 

Twinmos brikkene jeg har nå, tror jeg!

Endret av _tHokA_
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Brikkene har tilsvarende timings, så du kommer nok ikke til å merke noe spesielt. Geil er fine og stabile brikker :)

Skrevet
Brikkene har tilsvarende timings, så du kommer nok ikke til å merke noe spesielt. Geil er fine og stabile brikker :)

Men sånn Twinmos vs GEiL liksom. Hvem av de er den beste? Twinmos har jeg hørt mye rart om

Skrevet (endret)

Jeg har hatt en TwinMOS-brikke som plutselig fikk en feil, og som gjorde at serveren min startet på nytt. Brikken, som hadde vært bruk i et par år, begynnte å generere masse feil i memtest86 :( Hvis du ha TwinMOS, kjøp for all del brikker med Winbond chipper og aller helst BH-5.

Endret av enl
Skrevet

De Geil-brikkene kommer snart i UTT/BH-5-utgaver, noe som trolig er bakgrunnen for at de selges rimelige.

 

Jeg vil si at TwinMOS er av de bedre budsjett-merkene.

 

BH-5 anbefaler jeg ikke, med mindre man kan gi høy spenning (minimum 3,2 volt).

Skrevet

Jeg har en slik brikke i maskinen min, og har bestilt en til nå. Har kjørt med min ene i et år nå i orverklokket tilstand, og den er dønn stabil. Stilig er den og :)

Skrevet (endret)

Lurer på om jeg skal kjøpe di... Har bare 512 mb nå, og det er alfor lite når jeg driver på meg photoshop, mens jeg har mange andre programmer oppe. Så er det ikke bare det at jeg har 512 mb, men den ene brikka er PC 2100 :p

Endret av BaX
Skrevet (endret)

Noen som kan gi en pekepinn hvor mye dem kan overklokkes og når man må skru ned timingen på dem...

Endret av Dre@m_Lord

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...