zhorty Skrevet 10. april 2005 Skrevet 10. april 2005 Hoi. Jeg skal få skrapa sammen en maskin, i et gammalt kabinett jeg har liggende. Men siden det kabinettet er gammelt, benytter det seg av sånn 5-pins power ledning, men idag på nyere HK brukes det jo 3-pins. Den ser sånn ut: Så spørsmålet mitt er, går det ann på noen måte å fikse dette "problemet" ? Eller blir jeg nødt til å kjøpe nytt kabinett? Takk på forhånd.
tjaa Skrevet 11. april 2005 Skrevet 11. april 2005 Er litt usikker på hvilken 3-/5-pins 'power ledning' du sikter til. Er det 'Power LED' head på hk (3-pins) så er det til av/på led-pæra i kabinettfronten. Da er kanskje ikke alle 5 kontakt-hulla kablet, og evt. det kunne gå å kutte og lodde litt - men hvor mange watt yter PSU?
zhorty Skrevet 11. april 2005 Forfatter Skrevet 11. april 2005 At alt trer igang når du trykker på ON knappen forran kabbiset, den power led'en. Men jeg fant nettopp ut at PSU'en er for gammel og, så jeg kjøper en billig en.
Thelle Skrevet 11. april 2005 Skrevet 11. april 2005 Ett kabinett er "aldri" for gammelt. Det kan ofte lett moddes. Det eneste som kreves er det er plass til hk og at "brønnene" til agp og pci stemmer overens med HK. Og gjerne at den plata rundt I/O portene til mus, printer osv er sånn CA lik. PSU og knapper (leds) er jo ikke noe en MÅ ha. Men det er kjekt med en knapp. Og de ledningene er jo enkle å modifisere. Reset og hdd/power leds er jo ikke noe en virkelig trenger. Selv bruker jeg ikke leds. Da jeg igrunn ikke liker lys fra en pc. Mvh Thelle
zhorty Skrevet 11. april 2005 Forfatter Skrevet 11. april 2005 Hvordan ellers skal man få fart i maskina? :S
zhorty Skrevet 11. april 2005 Forfatter Skrevet 11. april 2005 Det spiller ingen rolle. Er så mye tull med kabbiset, så jeg kjøper like gjerne et nytt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå