Gå til innhold

Lyd server


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg skal ha LAN i vikhenden, og vi har satt opp en server. Serveren kjører Direct Connect, IRC, FTP, HTTP osv. Men vi vil også ha en server lignende MSN Messenger.

 

Det jeg vil ha et program som ikke er avhengig av internet men bruker nettverket og man skal kunne snakke gjennom mikrofonen og helst chatte.

 

Er det noen som har linker til et slikt program, som sagt har jeg en server så hvis programmet må kjører via en server så er det muli?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har du prøvd microsoft netmeeting, dette programmetkan du skrive og snakke med motparten (via microfon), en kan også vise ting på hverandres maskin (shadow funksjon). Mener det skal gå ann å delta flere enn 2 samtidig i samme diskusjonsgruppe, men er ikke helt sikker på det.

webkamera skal også gå ann og koble inn her for å få bilde av hverandre.

Skrevet

Messenger ja, men jeg nevner at jeg vil ha programvare, over nettverk?

 

Det er vanskelig å finne akkurat rett, men det er godt at du advarer IKKE sperrer!

Skrevet

Hva med Microsoft Game voice server. Alle klientene må da enten ha Game voice HW eller Game voice share (frittstående SW).

Skrevet

Nei, det er egentlig ikke så tungvindt (bortsett fra at SW må installeres).

 

Du installerer serveren SW, oppretter x antall rom, lag, kall-det-hva-du-vil.

 

Alle installerer share SW, og etter en kjapp førstegangs konfig. (mic.nivå etc.) kobler til serveren og velge et rom/lag. Voila.

Alle som velger samme rom vil kunne snakke med/høre alle andre som velger rommet. Kan justere kvaliteten etter maskinkraft.

 

Trenger ikke internet for å bruke det...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...