Gå til innhold

Canon Flash Speedlite 580EX, batteripakke?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Fersking på forumet, kunne ikke finne noe om dette så da må jeg spørre. :whistle:

 

Har godt til innkjøp av Canon EOS 20D og hadde tenkt til å kjøpe en blitz. Valget har falt på Canon Flash Speedlite 580EX etter annbefalinger her på forumet. Problemet oppsto da jeg skulle bestille denne på nettet og fant denne informasjonen:

Canon batteripakke CP-E3 for Speedlite

- Batteripakke for Speedlite 580EX

 

Vil det si at det ikke er batterier i blitzen når jeg kjøper den eller hvordan ligger det ann? Gikk det ann å bruke AA batterier i denne blitzen? :hrm:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tviler på at det følger med batterier når du kjøper den.

Mener og tro at det er AA, er i allefall det på andre Speedlite-blitser.

 

Litt om 580EX: http://www.photo.net/equipment/canon/580ex/

the new Speedlite 580EX flash, Canon is offering a new external power pack called the Compact Battery Pack CP-E3. This battery pack reduces full power recycling time from about six to 1.7 seconds and increases the number of full-power flashes per charge from approximately 100 to 432

 

Altså så tjener du en del på å ha denne eksterne pakken, men tror jeg ville klart meg med 2 sett AA-oppladbare en god stund før behovet meldte seg for denne pakken.

Skrevet

Har selv 550 EX, og kan bekrefte at du klarer deg fint med et par sett oppladbare AA batterier. Alkaliske går til nød, men oppladningstiden mellom hvert blink er da lenger, i tillegg til at den øker ytterligere når spenningen på batteriene faller.

 

Blitsen er for øvrig særs bra, særlig er bouncen en fornøyelse å bruke (bruker 10D). Med 20D og 580 EX blir det nok enda morsommere.

 

 

Happy shooting

 

Albatross

Skrevet (endret)

Oj, tusen takk for tipset. Hadde best. den et helt annet sted til bra pris, men dette var jo knall. Får stikke en tur innom JapanPhoto i morgen jeg da! :D

 

Kunne ikke finne noe info om dette tilbudet på nettsiden deres, men håper det stemmer. Hvis noen vet status i butikker rundt Oslo område på dette produktet tar jeg gjerne imot tips. Gjerne butikke på Romerike! :thumbup:

Endret av Engelstad
Skrevet

Det stemmer at tilbudet ikke står på hjemmesiden. Du finner det i siste avisen fra japanphoto.

 

Du finner de forskjellige butikkene i Norge på denne linken

 

Det er i hvert fall den beste prisen jeg har funnet. Min 420ex blir nå slaveblits.

Skrevet

....eneste problemet nå, er at jeg ikke finner noen måte å avbestille varer fra fotovideo.no

 

Sendte de en mail i går kveld hvor jeg ga beskjed om at jeg ville kansellere ordre. Ikke fått noe svar på denne mailen i dag, men bare en mail om at varene er sendt :thumbdown:

 

Ordrestatus i går kveld var...venter på bekreftelse eller noe sånt, så det synes jeg mildt sagt er dårlig butikk! :nei:

Skrevet (endret)

:p Fikk levert tingene igjen ved fysisk å møte i butikk i dag, så da får vi se om jeg får refundert porto og litt sånt.

 

Videre gikk turen opp i Akersgata hvor det ble 580ex til 3498,- ++ ...kjenner at stæsj behovet begynner å melde seg ja!

post-114-1104261818_thumb.jpg

Endret av Engelstad

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...