Glipp Skrevet 20. desember 2004 Skrevet 20. desember 2004 Hei! Har et lite problem her.. jeg å pappa er på nett via en ruter. ( 3Com 3C855 ) men plutselig her om dagen så sluttet den å funke... det er en alert lampe som lyser hele tiden til venstre som jeg ikke får slukket.. har søket på google etter hjelp osv, men har ikke funnet noe svar.. er det noen der ute som vet hvordan jeg får den i gang igjen? -Takk!
Techpoint Skrevet 20. desember 2004 Skrevet 20. desember 2004 Prøvd å starte den på nytt/resette den?
Glipp Skrevet 20. desember 2004 Forfatter Skrevet 20. desember 2004 Prøvd å starte den på nytt/resette den? har tatt ut av strømmen på den ja.. testet mange ganger.. uten hell.. har hørt at alle ruterer har en reset knapp under ?? men kan ikke finne den.. kan noen bekrefte det?
paarsand Skrevet 20. desember 2004 Skrevet 20. desember 2004 Hvis du leser i manualen så tror jeg det skal stå noe om reset prosedyrene på 3com routere.. Mener det var noe med at man skal stappe DSL kabelen i en av de vanlige portene på routeren.. Jeg har en slik selv, men har ikke manualen så jeg husker ikke helt hvordan det funka.
agvg Skrevet 20. desember 2004 Skrevet 20. desember 2004 kan noen bekrefte det? 3com bruker ikke en knapp på disse men man plugger en TP mellom cable/DSL-porten og en av switch-portene , se i manualen til den. Har du den ikke finner du den hos 3com for nedlasting
Glipp Skrevet 20. desember 2004 Forfatter Skrevet 20. desember 2004 (endret) takker for svar.. har letet igjennom hele huset etter manualen, men finner ikke..aww.. så jeg skal stappe den røde ledningen (den som normalt er mellom modemet å ruteren) inni modemet og så til en av ..ehh.. hva kalles de.. de portene der de splitter signalet? Endret 20. desember 2004 av *Magnus*
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå