Gå til innhold

Kabler for å sette inn flere harddisker?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har 2 harddisker i PC'n å 2 CD Spillere. Da er det fullt..

 

Hvordan får jeg stappa inn flere harddisker??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei !

 

 

Da må du kjøpe en extra IDE kontroller som man putter i en ledig PCI slot.

 

Da får man mulighet for 4 enheter til.

Disse koster fra 500,- og oppover.

 

 

Mvh

Tom Erik Hattrem

Skrevet

En annen mulighet er å kjøpe eksternt USB 2.0/Firewire kabinett for harddisk, men dette forutsetter selvfølgelig at man har USB 2.0 eller Firewire kontroller.

Skrevet

Quote:


Den 2002-06-02 21:37, ^PaX^ skrev:

Går d ikke an å sette to harddisker på en dobbel IDE kabel da??


 

Jo

Skrevet

Men det er fullt opp på alle kablene i PC'en så det må være noe eksternt. Derfor blir vel FireWire best å bruke. (tryggest også)

Skrevet

Quote:


Den 2002-06-02 21:14, Viva skrev:

Så firewire kortene. 3 utganger å 3 disker
:grin:
tror det blir noe slikt!


 

Du kan seriekoble både Firewire og USB utstyr. Med USB kan du koble på 127 enheter på en USB port, husker ikke hvor mange man kan koble på en Firewire port.

Skrevet

firewire enheter (hd'er) er jo sinnsykt dyre i forhold til ide-enheter. prisene ligger vel på rundt 4000,- for en firewire hd (husker ikke størrelsen, så bare prisen og klikket meg vekk derfra fortest mulig!)

Skrevet

Ville som en foreslo her ha satset på et raid-kort. De kan også brukes som vanlig ide-kontroller, og man har muligheten til å øke ytelsen ved å kjøre raid. Det vil også merkes en ytelsesøkning hvis man har et hk med ata66, og kjøper et kontrollerkort med ata100. En annen ting er at det kortet kan man plukke ut å bruke senere hvis man senere skal kjøpe ny maskin.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...